Як поміняти розетку своїми руками?

Мешканці будинків, зведених ще в радянську епоху, досить часто стикаються з ситуаціями, в яких необхідний певний досвід проведення ремонтно-будівельних робіт. Так, наприклад, у випадках, коли потрібна заміна електропроводки або заміна лічильника, краще не ризикувати, а звернутися до професіоналів або у відповідні служби. Однак якщо вам потрібно просто встановити розетку, зробити це можна і своїми силами. У цій статті ми наводимо поетапне опис цього процесу, який допоможе вам здійснити монтаж самостійно.

Задаючи собі питання «як поміняти розетку?», будьте готові до того, що доведеться трохи попотіти. Перш за все, вам необхідно буде демонтувати стару розетку. Зрозуміло, що перш, ніж приступити до роботи, необхідно знеструмити квартиру, скориставшись відповідним перемикачем на щитку розподільника. Після того, як електропостачання буде відключено, вам необхідно буде:

Зняти стару розетку

Для цього необхідно видалити зовнішню пластикову частину і дістатися до «нутрощів» розетки. Ви побачите декілька болтів, які необхідно викрутити – спочатку треба звільнити дроти, видаливши притискні болти, після чого викручуються болти, що відповідають за кріплення самої розетки. Після цього можна легко витягнути розетку і відгвинтити кріплення підрозетника, видаливши також і його.

Монтаж нового підрозетника

В звільнене «гніздо» необхідно вставити новий підрозетники, зафіксувавши його за допомогою болтів. Для більшої надійності також варто додатково зміцнити цей елемент якої-небудь будівельною сумішшю – наприклад, це може бути гіпс або цемент.

Монтаж нової розетки

Після того, як розчин повністю висохне, ви можете перейти до завершального етапу і встановити розетку – для цього необхідно викрутити центральний болт розетки і видалити панель. Далі слід закріпити оголені дроти з допомогою фіксаторів і зафіксувати розетку всередині підрозетника.

При цьому важливо не переплутати контакти – лівий провід підключають до «нуля», а правий – до «фази». Перевірити фазу можна за допомогою індикаторної викрутки.

Завершення установки

Після того, як контакти підключені, а розетка поміщена у «гніздо» і закріплена, вам залишається тільки встановити поверх отриманої конструкції панель – для цього необхідно лише прикрутити відповідний болт.

Тепер ви знаєте, як поміняти розетку власними руками. Після проведення всіх описаних вище маніпуляцій, вам необхідно буде перевірити розетку на стійкість, кілька разів спробувавши підключити який-небудь прилад. Якщо тест пройшов успішно, і вам вдалося надійно зафіксувати розетку – можна включати електрику і користуватися результатом власної праці.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: