Як перевести вікна в зимовий і літній режим самостійно. Інструкція.

Як перевести вікна в зимовий і літній режим самостійно. Інструкція.

Яка фурнітура має функцію переключення на літній або зимовий режим?

Перевід пластикових вікон в зимовий (літній) режим це відмінна риса сучасної віконної фурнітури. На даний момент на ринку надано величезну кількість різновидів фурнітури, різних виробників.

Віконна фурнітура поділяється на бюджетні варіанти, стандартні і спеціалізовані. Деяка фурнітура має функцію переходу вікна в зимовий або літній режими, а деяка не має. Давайте розберемося в цьому детальніше.

Три класи фурнітури

Бюджетний тип фурнітури призначається для вікон низького цінового сегмента. Як правило, така фурнітура дозволяє вікнам тільки відкриватися і закриватися, але не більше того. У більшості випадків це фурнітура вітчизняних виробників, а також така фурнітура використовується в новобудовах. Швидше за все в такій фурнітурі не буде можливості переведення її літній або зимовий режим.

Стандартний тип віконної фурнітури найчастіше використовуються на віконному ринку. У цьому сегменті присутня продукція, в основному, імпортних виробників. Найбільш поширені імпортні виробники фурнітури: Maco, Siegenia Aubi, Roto, GU, WinHaus. Продукція цих виробників відрізняється гарною якістю і високою функціональністю. Дана віконна фурнітура, в більшості випадків, має можливість переходу на літній або зимовий режими. Звертаємо Вашу увагу, що є й інші виробники віконної фурнітури з можливістю перекладу вікон в сезонні режими.

Спеціалізовані варіанти фурнітури – спеціальні модифікації фурнітури, призначені для певних умов. Сюди відносяться: фурнітура з захистом від злому, посилена фурнітура, фурнітура для вхідних ПВХ дверей і.т.д. Більшість видів цього класу мають також можливість регулювання в літній або зимовий режими.

Як дізнатися чи має Ваша фурнітура можливість переходу в сезонний режим

Фурнітура перекладається за допомогою спеціальних ексцентриків (цапф) розташованих збоку стулки. Якщо на ексцентриках є отвори для шестигранного ключа, зірочки, викрутки, або ексцентрик має овальну форму, то даний вид фурнітури, швидше за все, має можливість переходу в літній або зимовий режим.

Коли необхідно переводити вікна (фурнітуру)?

При настанні холодів, якщо Ви відчуваєте легке продування по периметру стулки, рекомендуємо перевести фурнітуру в зимовий режим, а при настанні теплої пори року, повернути назад в літній. Якщо взимку фурнітура знаходиться в літньому режимі і Ви не відчуваєте особливої потреби переводити її в зимовий, то краще не перекладайте, так як зимовий режим сильно зношує віконний ущільнювач. Якщо ущільнювач зносився, то рекомендуємо замінити його.

Які бувають ексцентрики (вони ж цапфи) для переведення вікон

Форми ексцентриків (цапф) зустрічаються різні. Найчастіше вони круглої або овальної форми з отвором для інструменту. Якщо цапфа не крутиться, значить фурнітура не має функції переходу на сезонний режим.

Як перевести вікна в зимовий і літній режим самостійно. Інструкція.

Як перевести вікна в зимовий і літній режим самостійно. Інструкція.

Важливі особливості переведення фурнітури

Перекласти фурнітуру в потрібний режим досить легко, але майте на увазі, що неправильний переклад вікна в зимовий або літній режим може згубно позначитися на віконній фурнітурі. Якщо не правильно перевести фурнітуру, то вікно може зламатися, і тоді Вам буде потрібно повноцінний ремонт вікон . Тому ми рекомендуємо Вам, звертатися до фахівців, але, тим не менше, для ознайомлення, розповімо, як це можливо зробити самостійно.

Увага! Фурнітура не повинна перебувати постійно в зимовому режимі, так як через сильний притиску ущільнювач швидко зношується

Як перевести вікна в зимовий і літній режим самостійно. Інструкція. Розташування цапф

Як перевести вікна в зимовий і літній режим самостійно. Інструкція.Зимовий режим

Як перевести вікна в зимовий і літній режим самостійно. Інструкція.Літній режим

Покрокова інструкція щодо переведення вікон

1. Знайдіть всі цапфи на стулці. На ілюстрації вказані місця, в яких найчастіше розташовуються цапфи. Їх кількість залежить від розмірів стулки. Чим більше стулка, тим більше цапф Ви знайдете на ній. Кожну з них потрібно перевести

Звертаємо увагу, що цапфи знаходяться так само зверху і знизу стулки. У будинках з широким підвіконням можуть виникнути складності при доступі до нижньої цапи.

2. Переведіть цапфи. За допомогою необхідного інструменту (шестигранник, викрутка, плоскогубці) повертайте кожну цапфу на 90 градусів, регулюючи рівень притиску стулки. Швидше за все, цапфу доведеться повертати за годинниковою стрілкою. У деяких типах фурнітури перед регулюванням цапфи потрібно потягнути на себе, за принципом заводного механізму наручного годинника, а після переведення фурнітури втопити в попереднє положення.

Важливо розуміти, що крайнього положення у цапф немає, тому вони завжди прокручуються. Крутити потрібно не до упору (якого немає), а всього на 90 градусів і орієнтуватися по позначці на цапфі.

3. Перевірте результат. Закрийте вікно і зверніть увагу на тугість повороту ручки. У зимовому режимі фурнітура сильніше притискає стулку, отже, віконна ручка рухається більш туго.

Ви можете перевірити силу притиску стулки простим способом: візьміть аркуш звичайного паперу і притисніть його стулкою. Потім спробуйте вийняти листок назад. Якщо вікно переведено в зимовий режим, то листок буде виходити складніше, ніж, якби вікно було переведено в літній режим. Притискайте листок не тільки близько віконної ручці, але і зверху і знизу стулки.

Якщо нічого не допомогло і від вікна все одно дме, то спробуйте знайти причину самостійно. Можливо причина всього лиш в недокрученому гвинті, який з часом відпустився. Та якщо не допомагає, то краще звернутися до фахівців.

Ще хочемо відзначити, що переведення вікон в зимовий режим швидше за все не допоможе, якщо вікно пітніє. Дізнайтеся, що робити, якщо вікно пітніє.

Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: