Гвинти з потайною головкою – для чого потрібні

Поговоримо про такий вид металовиробів, як гвинти з потайною головкою. Розповімо вам про їх особливості, різновиди, велику сферу застосування і правила використання. Головна відмінність потайного гвинта від звичайного болта — його головка повністю втоплюється в конструкцію або матеріал, на поверхні не залишаючись. В іншому складається потайний гвинт, як і болт, з стрижня без загострення і головки.

Гвинти з потайною головкою - для чого потрібні

Основна частина гвинта найчастіше конічна, саме це дозволяє проводити установку врівень.

Може мати шліци:

  • Під шестигранний ключ.
  • Під викрутку. Найчастіше для вкручування потайних гвинтів використовуються звичайні плоскі або хрестоподібні викрутки./wps_lists]

Виготовляються такі гвинти з легованих і вуглецевих сталей, а також нержавіючих і кольорових металів. За ступенем міцності металовироби діляться на 11 класів, а по точності всього на два. У випадку з чорними металами проводиться додаткова обробка оцинкуванням або наноситься цинк-ламельне покриття.

Гвинти з потайною головкою - для чого потрібні

Саморізи також можуть мати потаємну головку, вони відносяться до великої категорії самонарізаючих гвинтів.

Гвинти з потайною головкою - для чого потрібні

Різьба може йти по всьому стрижню гвинта, а може бути частковою, тільки в кінці. Довжина варіюється від 2 до 120 міліметрів, діаметр може становити від 2,2 до 6,3 міліметра, діаметр різьби від 1 до 20 міліметрів. Залежно від розмірів та інших характеристик гвинти з потайною головкою можуть використовуватися:

  • Для складання меблів. Тут такі гвинти незамінні.
  • Фіксації листового металу.
  • Фіксації пластику.
  • Фіксації деревних плит. При цьому монтуватися металовироби можуть і глухим, і наскрізним способом.

Гвинти прихованого монтажу з шестигранним або хрестоподібним шліцом в меблевому виробництві називаються конфірматними.

Зрозуміло, використовуються потаємні гвинти в приладобудуванні, машинобудуванні та інших галузях промисловості.

Для звичайних, не самонарізаючих гвинтів попередньо потрібно робити отвір відповідного розміру, провести зенковку монтажної частини. Вкручується гвинт шуруповертом або викруткою, яка повинна відповідати виду шліців. Дуже важливо, щоб головка метиза виявилася втоплена в матеріал, але не з заглибленням, а саме врівень.

 

Гвинти з потайною головкою - для чого потрібні

Вкручуються гвинти з потайною головкою строго перпендикулярно, а зверху можуть закриватися спеціальними декоративними заглушками — це актуально для складання меблів.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: