Цікаві статті
Головна / Матеріали / Грунтовка

Грунтовка

Грунтовка

Ґрунтовка є обов’язковим елементом всіх оздоблювальних робіт. Ґрунтувальні суміші, в які входять розчинник, сполучні речовини і спеціальні добавки, що наносяться на поверхні стін, стель попередньо під штукатурку, фарбування, шпалери.

Основне призначення ґрунтових сумішей — це вирівнювання поверхні, поліпшення зчеплення матеріалу поверхні і фінішного покриття. Проникаючи в товщу оброблюваної поверхні і утворюючи захисний шар, ґрунтовка дозволяє більш рівномірним шаром нанести клей, фарбу і оберігає їх проникнення всередину поверхні. Це останнє дозволяє економити фарбу, а також оберегти обробний матеріал від вогкості, витікаючої від стіни. Специфічні добавки оберігають від появи грибка і продовжують термін служби оздоблювального матеріалу.

Вибір грунтовки визначається вихідним матеріалом основної поверхні і матеріалом фінішного покриття. Ціна залежить від її індивідуальних властивостей, обумовлених домішками, а також від виробника: ціни на ґрунтовки вітчизняних виробників приблизно в 2 рази нижче, ніж італійських або турецьких.

Види грунтовок: класифікація за матеріалом базової поверхні

Грунтувальні склади поділяються на такі різновиди по своїм властивостям: просочувальні, підсилюють адгезію (зчеплення), закріплюючі, спеціальні.

Для гіпсокартону використовується грунтовка зміцнююча, зменшує рихлість підстави і регулююча здатність вбирати вологу при обклеюванні шпалерами.

Під фарбування застосовується зазвичай універсальний грунт з поділом на призначення для зовнішніх або внутрішніх робіт.

Грунтовки по дереву мають у своєму складі антисептичні добавки, що оберігають дерево від гнилі, цвілі, грибка, комах. Друге призначення грунтовки по дереву — зробити поверхню гладенькою та зменшити водопоглинання лаку або фарби.

Грунтовка по металу, крім звичайного вирівнюючого і адгезійного призначення, призначена для захисту будь-яких металевих поверхонь від явища корозії. До складу її додається порошок алюмінію, що дозволяє ґрунтовку по металу використовувати для ефективного захисту радіаторів опалення, деталей машин, відкритих поверхонь і металевих конструкцій, дахів, гаражів та іншого. Більшість ґрунтових сумішей для металевих поверхонь можуть використовуватися як самостійне покриття.

 

Читайте також

Хвиляста плитка для інтер’єру

В даний час керамічна плитка настільки різноманітна, вже давно минули ті часи, коли вона була …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *