Епоксидна смола, застосування і характеристики

Епоксидна смола, застосування і характеристики

Епоксидна смола – є однією з модифікацій синтетичних смол, яка безпосередньо бере участь у створенні клеїв і тому подібного. У своїй первісній формі вона не використовується, а отримує всі свої характеристики при взаємодії з затверджувачем і після запуску процесу полімеризації.
[box type=”note” align=”” class=”” width=””]

Зміст

  1. Характеристики та місця застосування епоксидних смол
  2. Типи епоксидних смол
  3. Модифікації смол епоксидного роду
  4. Порядок застосування епоксидних смол

[/box]

Особливості і сфери застосування епоксидних смол

Завдяки взаємодії різних смол і затверджувачів, реально отримати в результаті матеріали, що володіють різними характеристиками, від резиноподібних до міцних і твердих, що випереджують метал по своїй стійкості. На даний момент епоксидна смола, особливості якої перевищують якості усіх інших матеріалів синтетичної природи, застосовується у всіх промислових сферах.

підлога з епоксидної смоли
До одного з найбільш багатофункціональних і міцних клеїв відносять епоксидний. Внаслідок його надійності і абсолютної адгезії клейового фіксації, він максимально якісно клеїть як взуття, так і моделі корабликів. Склад для просочення склонітей вживається для створення склопластиків, які в свою чергу використовують у промисловості, будівництві, автомобілебудуванні тощо.

Міцна безбарвна епоксидна смола здатна вживатися і для заливки, у ролі компонента, в різних сферах, від промисловості до електроніки, а крім цього для дизайнерських авторських виробів.

Крім цього, подібна смола становить структуру гідроізоляційних і хімічно стійких матеріалів, а також лакофарбових виробів для інтер’єрів та екстер’єрів, гідроізолюючих і зміцнювальних просочень для деревини, залізобетону та інших подібних будматеріалів.

що можна зробити з епоксидної смлои

Типи епоксидних смол спецпризначення

Вироби, які набрали міцність, які мають у своїй структурі смоли специфічного призначення, мають індивідуальні механічно-фізичні і технологічні характеристики, які дозволяють застосовувати їх у процесі роботи в складних обставинах, а крім цього в композиціях, які періодично зазнають впливу агресивних впливів у різних сферах промисловості і техніки.

Смола ЕА застосовується для відтворення слабов’язких епоксидних компонентів, які застосовують у ролі клейових, заливальних і просочувальних розчинів, а крім цього в ролі розчинника зв’язуючих. Смола УП-610 застосовується для відтворення міцних склопластиків, заливальних композицій, спеціалізованих композиційних виробів і клеїв. А її найближчий сусід УП-643 – це епоксидна двокомпонентна смола, бере участь у структурах хімічних і теплостійких компонентів для склопластиків і клеїв.

Епоксидна смола

Марка ЭХД (хлорвмісна) – здатна застосовуватися у ролі головної структури герметиків і клеїв, заливальних композицій, компонент для вугле – і склопластиків, які володіють граничними механічними характеристиками, максимальною волого – і теплостійкістю, низькою горючістю, хорошою атмосферною стійкістю, а противопоказність епоксидної смоли з подібною структурою умовна, і більшість вважають це просто вигадкою.

УП-637 (що має у своїй структурі резорцином) застосовується для створення просочувальних і заливальних виробів, компонент для склопластиків і клеїв. А підвид УП-631 відмінно працює як елемент при створенні слабогорючих і швидкозатухаючих компонентів для заливки, просочення, покриттів, клеїв.

Модифікації смол епоксидного роду

Є ряд різновидів епоксидних смол, що складаються ще з переліку підвидів:

Епоксидно-діанові

ЕД-22 – порівняно слабов’язка рідка смола, застигаюча при зберіганні, має багатофункціональне призначення.

Смола епоксидна ЕД-20 – особливо популярна рідка смола. Застосовується у первісній формі у вітчизняній індустрії, а для всяких композиційних матеріалів – в ролі допоміжних речовин.
ЕД-16 – дуже в’язка смола, бере участь у створенні склопластиків у ролі сполучного. ЕД-10 і ЕД-8 – тверді смоли, що застосовуються для заливальних деталей в індустрії радіо – і електротехніки.

Епоксидна смола

Епоксидно-діанові смоли для ЛФМ

Смоли Е-40р, Е-40 – використовують для виробництва шпаклівок, лакофарбових матеріалів, хімічностійких і добре працюють в агресивних умовах. Е-41 – подібний склад епоксидної смоли застосовується для створення лаків, фарб, а крім цього клеїв.

Епоксидно-модифіковані смоли версії ЕПОФОМ

Епофом-1,2,3 – подібні версії використовують у ролі захисних матеріалів спрямованих проти зносу бетонних та залізних будівельних структур, крім цього захищають конструкції від впливу різних сильних хімічних речовин. Часто їх застосовують для вирівнювання облицювального шару.

Часом подібна смола успішно застосовується для створення монолітних наливних підлог у промислових цехах. Також подібні склади беруть участь у посиленні виробів із залізобетону і склеювання різних матеріалів.

Епофом-1с – дана марка використовується в ролі просочувального розчину для ремонту трубопроводів холодної води і каналізації без розбору і підняття з грунту.

Епоксидна смола

Порядок застосування епоксидних смол

Розроблений певний порядок використання епоксидної смоли спільно з іншими матеріалами:

  1. підстава зобов’язана бути зачищена від бруду, пилу і жирних плям;
  2. поверхню вибираємо не глянсову.

Щоб дотримуватися даних правил існує пара рішень: очистити основу спецзасобами або зашкурити поверхневий шар. Якщо смолу необхідно наносити декількома шарами, то немає потреби, чекати застигання попереднього. Нижній шар рекомендується присипати піском з кварцу (звичайно якщо це не суперечить інструкції).

Як тільки цей шар висохне, видаліть зайвий пісок, і приступайте до наступного шару. Не дозволяйте смолі стикатися з водою, оскільки вона помутніє і можн позбутися своїх характеристик. Однак є розчини і на водній основі, які до застосування необхідно розбавити дистильованою водою. Подібні розчини не матимуть негативного впливу.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: