Декоративні наливні підлоги в інтер’єрі квартири

Ремонт квартири

Наливна підлога – це різновид полімерного покриття. Його товщина складає від 1 до 7 сантиметрів, він не має стиками і швами і наноситься на підготовлену основу у вигляді нівелює маси. Наливні підлоги досить текучі і здатні до самовирівнювання, після полімеризації такі вироби утворюють гладку, монолітну і абсолютно рівну поверхню. Область застосування даного підлогового покриття досить широка, його використовують при облаштуванні житлових приміщень, складів, офісів, приміщень з великими навантаженнями. Готові наливні підлоги зовні схожі на лінолеум, однак вони мають масу переваг в порівнянні з ним.

Переваги наливних підлог у квартирі:

  1. гладка поверхня без щілин і швів;
  2. тривалий термін служби (приблизно 30-40 років);
  3. зносостійкість;
  4. простота експлуатації (наливні підлоги відмінно миються навіть без спеціальних коштів);
  5. стійкість до вологи, низьких температур, механічних і фізичних навантажень;
  6. у твердому вигляді наливні підлоги не токсичні і не горючі.

Незважаючи на всі позитивні сторони, в таких підлогах також присутні і суттєві недоліки:

  1. мізерна колірна гамма;
  2. схильність до морального старіння;
  3. труднощі демонтажу (зняти таке покриття дуже проблематично, простіше накласти на нього нове);
  4. високі вимоги до поверхні (відсутність тріщин, нерівностей, вологи);
  5. у вигляді розчину наливні підлоги токсичні і горючі;
  6. можлива зміна кольору при постійному впливі сонячних променів;
  7. висока вартість.

В залежності від виду полімерної складової таке покриття можна класифікувати на кілька основних типів:

1. Епоксидні. Даний вид виробів виготовляється на основі епоксидних смол. Такі конструкції відрізняються твердістю, жорсткістю, стійкістю до різних механічних навантажень і до агресивних хімічних складів, але при цьому вони дуже крихкі. Епоксидні наливні підлоги можливо використовувати при температурі від 0 до +50 градусів. Дані підлоги можна зустріти в цехах фармацевтичної, харчової, хімічної промисловості, підсобних і складських приміщеннях.

2. Поліуретанові. Даний вид наливних конструкцій виготовляється з поліуретану. Такі підлоги вважаються найбільш даростойкими і еластичними, вони стійкі до різних механічних і хімічних навантажень та нечутливі до перепадів температур (їх можна використовувати навіть при негативних температурах). Застосовуються поліуретанові наливні підлоги в цехах харчової та сільськогосподарської промисловості, складських, холодильних , виставкових і торгових приміщеннях. Рідше дані підлоги використовуються в квартирах і офісах.

3. Епоксидно-уретанові. Основою даної різновиду наливних підлог виступає комбінований склад. У готовому вигляді вони набувають еластичність поліуретанових покриттів і твердість епоксидних. Найчастіше використовуються на стоянках, в гаражах, на платформах вокзалів, метро та інших об’єктах, що відрізняються високою пропускною здатністю.

4. Метилметакрилаті. Даний вид наливних підлог ґрунтується на метилметакрилатного смолах. Такий матеріал відноситься до швидко схватывающимся покриттям, вони тверднуть через 1 — 2 години після нанесення, справляються зі середніми навантаженнями і негативними температурами. Найчастіше їх використовують в морозильних камерах. Основним недоліком такого виду наливних підлог вважається різких запах, при влаштуванні метилметакрилатного підлоги необхідно наявність вентиляції.

5. Цементно-акрилові. Дане покриття проводиться на основі спеціальної сухої суміші. Розчин виробляється в результаті змішування поліакрилового полімеру, розчиненого у рідкому сполучному, з кварцовим наповнювачем. Такі наливні підлоги стійкі до тривалого впливу гарячої та холодної води. Крім того, вони стійкі до різних масел, жирів, миючим кислот і розчинів. Цементно-акрилові наливні підлоги в затверділому вигляді мають протиковзким ефектом. Вони використовуються переважно в приміщеннях легкої і харчової промисловості. Термін експлуатації такого покриття досягає 30 років.

Як бачите, декоративні наливні підлоги в квартирі — це не тільки сучасно, екзотично і модно, але і дуже практично. В наступних статтях на нашому будівельному порталі, ми розповімо вам про технології виконання наливних підлог у квартирі своїми руками.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: