- Як виглядає грибок, цвіль на стелі
- Чому з’явилася цвіль на стелі
- Що робити, якщо з’явилася цвіль на стелі
- Як позбутися від цвілі, грибка на стелі в квартирі або приватному будинку
- Оцет і мідний купорос
- перекис водню
- Харчова сода
- Екстракт насіння грейпфрута
- бура
- Відбілювач
- Антисептик
- Профілактичні заходи
- Висновок
Цвіль на стелі може утворитися в квартирах, приватних будинках, виробничих приміщеннях. Це стосується як нових, так і старих будівель. Поширення грибка може завдати непоправної шкоди організму, тому з нею необхідно боротися негайно.
Як виглядає грибок, цвіль на стелі
Невелику цвіль буває нелегко помітити. На стелі з’являється кілька темнуватих точок, що нагадують природну деформацію оздоблювального матеріалу. У міру зростання площа покриття почне збільшуватися, поширюючись все далі по приміщенню. Колонії мікроорганізмів можуть бути сірими, чорними або темно-зеленими.
Чому з’явилася цвіль на стелі
Причини, чому цвіль з’явилася на стелі, можуть бути самими різними. Нижче розглянуті найбільш часті:
- Проблеми з вентиляцією. Якщо кімната рідко провітрюється або в ній встановлені дуже герметичні склопакети, в приміщенні буде накопичуватися волога. Суперечок грибка досить невеликої концентрації рідини, щоб почати рости.
- Наявність пара. Коли в будинку повно мокрого білизни, а на даху красується кілька дірок, це стане відмінним приводом для утворення цвілі.
- Конденсат. Умови для виникнення конденсату залежать від призначення приміщення і експлуатаційних особливостей будови. Наприклад, в пралень ризик поширення цвілі набагато вище.
- Тріщини в стінах. Волога накопичується в різних конструкціях – дверях, зовнішніх стінах, вікнах. Це причини утворення цвілі.
- Деформація швів. При порушенні правил роботи між фасадними панелями може залишитися зазор. Поки будівля ще молоде, це непомітно. Згодом порушення гідроізоляції змусить про себе згадати.
- Щілини на даху. Скупчення бруду і вологи стануть для цвілі необхідною їжею і водою. Швидкість поширення мікроорганізмів в цьому випадку можна охарактеризувати як високу.
Порада! Цвіль може показати себе навіть в сухих і добре провітрюваних приміщеннях. Зазвичай це відбувається через пошкодження трубопроводу. Якщо в будинку немає ніяких ознак, варто перевірити сусідів.
Що робити, якщо з’явилася цвіль на стелі
Як тільки на стелі в кімнаті з’явилася цвіль, необхідно діяти. Деякі господарі сподіваються, що з приходом спекотного літа все зникне, і не вживають заходів. Але цим вони тільки посилюють своє становище. Чим сильніше розростеться грибок, тим важче його позбутися. Крім того, він може істотно вплинути на стан здоров’я.
Для невеликої цвілі резонно організувати такі заходи боротьби:
- Прибрати всі уражені спорами предмети на відкрите повітря. Очистити їх і продезінфікувати, після чого занести в квартиру. Предмети обробки ( бобої, двері, плінтуса ) слід замінити.
- Збити штукатурку і шпаклівку важким тупим інструментом. Не повинно залишитися навіть крихітної точки від цвілі.
- Вражений утеплювач необхідно видалити і викинути, поки грибок не проник по стелі на балкон.
- Цвіль на бетонній стелі усунути за допомогою металевих предметів, після чого продезінфікувати.
Під час проведення робіт необхідно зберігати обережність. Щоб захистити себе, надягають рукавички, респіратор, окуляри, а також закривають всі відкриті ділянки тіла. Одяг краще вибирати стару, оскільки потім її доведеться викинути.
Як позбутися від цвілі, грибка на стелі в квартирі або приватному будинку
Боротися з поширенням цвілі на стелі можна за допомогою хімічних або народних засобів. Кожне має свої унікальні особливості, які потрібно враховувати.
Оцет і мідний купорос
Напевно, найпопулярніший спосіб з видалення цвілі. Оцет є майже в кожному будинку, а ось за мідним купоросом доведеться йти в магазин. Для роботи знадобляться:
- розпилювач;
- 2 ст. л. оцту;
- 500 г мідного купороса;
- ємність для приготування суміші.
Ємність поміщають на середній вогонь, вносять купорос і оцет. Нагрівають до 70 ° C, після чого заливають в бульбашка пульверизатора або розмазують пензлем. Отриманим складом обробляють всю пошкоджену площі. Процедуру повторюють через місяць.
перекис водню
Речовина вбиває шкідливі бактерії, в тому числі і грибки. Досить капнути на стелю перекисом водню і почекати протягом 10 хв. Щоб на поверхні не залишилося розлучень, рідина змивають.
Харчова сода
У ємність заливають літр теплої води, додають 100 г соди і ретельно розмішують. Склад використовують для обробки уражених стін і стелі. Повторні роботи проводять відразу ж після висихання.
Увага! Харчову соду потрібно добре розтерти. Це можна зробити за допомогою жорсткої щітки.
Екстракт насіння грейпфрута
Боротися з цвіллю на стелі в кімнаті можна за допомогою 500 мл води і 20 крапель екстракту грейпфрута. Поверхня обробляють за допомогою пульверизатора, кисті або дрантя. Основна перевага даного методу полягає у відсутності запаху. Крім того, речовина не доведеться змивати.
бура
Для видалення цвілі знадобиться два літри чистої рідини і 150 г бури. Їх змішують і розпорошують на стелі за допомогою пульверизатора. Через деякий час можна прибрати цвіль вручну. Змивати не потрібно. Запах при цьому не виділяється.
Від цвілі на стелі страждають жителі останніх поверхів.
Відбілювач
У двох літрах води розводять 150 мл відбілювача і добре розмішують. Ганчіркою або пензлем отриманий розчин наносять на стелю квартири. Для цього варто запастися додаткової ганчір’я, оскільки для усунення цвілі її доведеться знімати методом промакування.
Антисептик
Один з найвірніших і доступних способів по боротьбі з грибком. Перед початком робіт стеля висушують. Засіб наносять не тільки на уражене місце, а на всю поверхню в цілому. Мікроскопічні суперечки бувають непомітні для людського ока.
Профілактичні заходи
Набагато простіше не допускати появи грибка, ніж боротися з ним. Досить дотримуватися наступних правил.
- Не застосовувати препарат в маленькому приміщенні велика кількість рослин. Квітки накопичують вологу, тому не дивно, якщо стеля пліснявіє.
- По можливості утеплити лоджію. Зазвичай грибок бере початок саме з балкона, а вже після поширюється в будинок. Віконну раму можна запінувати або хоча б використовувати малярний скотч. Добре, якщо встановлені пластикові вікна.
- Забезпечити провітрюваність. Якщо в лоджії накопичилося багато зайвого сміття, саме час від нього позбутися, оскільки він буде ускладнювати вентиляцію. Для надійності можна зробити в віконних рамах кілька дрібних отворів, періодично відкривати вікна або включати вентилятор.
- Бути уважним під час ремонту. Оздоблювальні роботи – одна з головних причин виникнення цвілі. При порушенні правил монтажу можуть з’явитися щілини, в яких почне накопичуватися волога. Для початку слід осушити приміщення, а вже потім приступати до закладення.
Порада! Коли цвіль поширилася на кілька кімнат або проникла до сусідів, краще викликати кваліфікованого фахівця. Майстер визначить причини утворення і вибере оптимальний спосіб щодо усунення.
Висновок
Цвіль на стелі може з’явитися в будь-якій будівлі. Для цього достатньо навіть невеликої кількості вологи. З’явився грибок виживає навіть в суворих умовах, тому розраховувати на те, що проблема піде сама, не доводиться. Боротися з заразою потрібно негайно, поки це не стало причиною погіршення самопочуття.