Чим можна видалити плями з деревини

Якщо ви запланували оновити меблі, паркет, дерев’яну підлогу на терасі, немає нічого гіршого, ніж складні плями. На деревині вони можуть залишатися від води, через появу цвілі, посуду і склянок з рідинами. Розповімо, як вибрати відповідний засіб для виведення плям для дерева.

Чим можна видалити плями з деревини

Іноді просто шліфування і нанесення нового захисного покриття недостатньо, тому що на деревині залишилися плями. Звичайні чистячі речовини, як для м’яких меблів, наприклад, не завжди підходять.

Потрібні спеціалізовані склади, які можуть бути:

 • Розчинник. За рахунок хімікатів розчиняють стару обробку. Можуть включати толуол, ацетон, спирт. Очищаюча здатність дуже потужна, розчинники здатні повністю прибрати, наприклад, стару фарбу. Але такі склади самі токсичні.
 • Каустичний. Їдка речовина, розчиняє старе покриття і перетворює його в щось інше. Жорсткі засоби, але часто зі стійкими плямами без них не обійтися.
 • Біохімічний. З’єднують хімічні речовини з натуральними, найбільш безпечні для людей і навколишнього середовища. Можуть містити соєву олію, лимонну кислоту, екстракт деревної маси.

Чим можна видалити плями з деревини

Вибираючи засіб для виведення плям для деревини, потрібно звертати увагу на такі важливі критерії:

 • Безпека. Чим менше шкідливих хімікатів, тим краще, особливо, якщо мова йде про меблі, які використовуються в будинку, в тому числі в дитячій кімнаті.
 • Ефективність. Варто вивчити відгуки про даний засобі, як швидко він справляється з різними плямами.
 • Запах. У розчинників він може бути дуже неприємним. Бажано вибрати засіб, який не викличе неприємні відчуття, нудоту під час роботи.
 • Блиск. Деякі засоби не просто виводять плями, але і надають деревині сяючий, новенький вигляд. Дуже зручно, особливо при роботі з лакованими дерев’яними поверхнями.
 • Дбайливе ставлення до деревини. Занадто жорсткі засоби можуть в процесі застосування пошкодити верхній шар деревини, буквально проїсти його, зробивши стан поверхні ще гіршим.

Чим можна видалити плями з деревини

Універсальність під питанням. Є склади, які виводять плями не тільки з дерева, але і інших поверхонь. Звичайно, нічого страшного в їх використанні немає, проте фахівці запевняють, що краще купувати засоби для виведення плям саме для деревини. Вони ефективніші.

Чим можна видалити плями з деревини

Працювати з плямовивідниками по дереву найкраще в вуличних умовах, щоб уникнути концентрації неприємного запаху. Тому, якщо вам потрібно оновити, наприклад, стільницю журнального столика, варто винести його на ганок.

Поверхня попередньо миється і висушується. Потім пензлем наноситься склад, його потрібно залишити на місці з плямою хвилин 20. Втім, почитайте інструкцію на упаковці засобу, щоб чітко їй слідувати і не перетримати.

Потім залишки засобу для виведення плям прибираються пластиковим скребком або м’яким шпателем, металеві краще не використовувати. Після чого поверхня промивається, висушується, шліфується, і можна наносити новий захисний склад для деревини.

Чим можна видалити плями з деревини

Наостанок народні способи видалення плям з деревини:

 • Світла пляма, наприклад, від чашки. Бавовняна суха біла тканина кладеться на пляму, праска включається на мінімальний режим, без пари, і проводиться по тканині. Періодично потрібно перевіряти результат.
 • Темна пляма. Потрібен відбілювач, який розводиться водою 1: 1. У важких випадках розвести потрібно в пропорції 75% відбілювача і 25% води. Розчин наноситься на пляму і залишається до повного висихання, промокати губкою не потрібно. Мінус в тому, що замість темної плями ви можете отримати світлу, яка буде виділятися на решті поверхні. Можливо, варто відбілити всю стільницю, наприклад.
 • Чорні плями, наприклад, від цвілі. Потрібен розчин щавлевої кислоти, який розводиться водою за інструкцією. Засіб потужний, працювати потрібно в рукавичках. Деревина повинна знебарвитися до бажаного відтінку, розчин наноситься в гарячому вигляді, при необхідності кілька разів до отримання результату.Робота з плямовивідниками по деревині це завжди метод проб і помилок. Можливо, з першого разу у вас не вийде підібрати відповідний засіб, повністю прибрати пляму. Але постаратися варто! Це куди простіше і дешевше, ніж купувати нові меблі або міняти дерев’яну підлогу.
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: