Внутрішня обробка мийки в лазні


При обробці мийного відділення лазні потрібно враховувати особливості цього приміщення. Обробка мийки має без шкоди витримувати масований контакт з водою і зберігати свої властивості при тривалому зволоженні.

Вимоги до обробки мийки

Коли ми будуємо лазню, то відразу вибираємо матеріали та способи їх застосування, що забезпечують її функціональність і довговічність. При цьому потрібно враховувати особливості використання різних приміщень лазні.

Мийка – приміщення з дуже високою вологістю. Її стеля, стіни і особливо підлога постійно контактують з водою. Це бризки, конденсат і просто ллється вода. Це накладає на облицювання кілька вимог:

  • стійкість до вологи, здатність зберігати цілісність при намоканні;
  • стійкість до гниття;
  • гігієнічність, легка очистка поверхні.

Крім цього, добре, якщо облицювання мийки, як і обробка парилки, не тільки сама протистоїть волозі, але і захищає від зволоження розташовані за нею будівельні конструкції.

Трохи про зволоження конструкцій

В основних приміщеннях лазні підтримується висока або підвищена вологість. Температура повітря в них вище, ніж зовні. Водяна пара має властивість просочуватися крізь стіни через пори в матеріалі. Дифузія відбувається зсередини назовні – у бік меншої вологості.

При русі назовні пара охолоджується і конденсується. Чим сильніше перепад температури і чим вище вологість в лазні, тим більш ймовірна конденсація, і тим більша кількість вологи переходить в рідку фазу. Простіше кажучи, стіни лазні зволожуються, а при частому використанні вони не встигають просихати, що викликає неприємні наслідки – від появи запаху плісняви та погіршення теплоізоляції до гниття стін.

Стіни необхідно захищати від вологи зсередини, незалежно від того, з чого ми будуємо лазню. Найбільш чутливі матеріали – дерево і утеплювач. Цегла теж погано переносить постійну вологість.

Варіанти обробки мийки

Кращий варіант для обробки мийного відділення – це кахель. Його можна без обмежень використовувати на підлозі і на стінах. Для стелі годиться дерев’яна, металева, пластикова вагонка з покладеним за облицюванням паробар’єром. Якщо стеля бетонна, її можна фарбувати вологостійкими фарбами.

Поєднання «дерев’яна вагонка + паробар’єр» може бути використано і для стін. Але в цьому випадку треба бути готовим до того, що обробка мийки потребує постійного догляду, а можливо і оновлення через рік-два. При обробці деревом краще використовувати дуб, осику, пропарену сосну і монтувати панелі так, щоб виключити затікання води в стики.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: