Найкращі рослин для живоплоту

Якщо ви вирішили виростити живопліт замість звичайного паркану, найголовніше вибрати рослини. Чагарників і дерев, які підходять для цієї мети, багато, вибір великий. Рейтинг рослин, які найкраще підходять для облаштування живоплоту.Найкращі рослин для живоплоту

На першому місці туя. Невибаглива, красива і, що важливо — вічнозелена рослина. Крім того, з туї дуже легко сформувати огорожу різної форми.

Найкращі рослин для живоплоту

Друге місце по праву займає кипарисник Лавсона. Схожий за своїми характеристиками на тую, але гілочки розташовані більш густо і рівномірно. Дуже красивий, росте на бідних грунтах, поливу не потребує. Єдина вимога, кипарисовику Лавсона потрібно багато світла, в тіні така огорожа не виросте.

Найкращі рослин для живоплоту

Третє місце віддано ялині. Теж хвойна рослина, яка не так вже й часто використовують для вирощування живоплоту. Але огорожа точно вийде непрохідною, вічнозеленою, дуже красивою. Формувати огорожу з ялини нескладно, а прослужити вона здатна сотні років, надійно захищаючи ділянку навіть від дрібних тварин.

Найкращі рослин для живоплоту

На четвертому місці ялівець. Теж вічнозелений, хвойний, пухнастий, легко піддається обрізці, практично не обсипається. Рости така жива огорожа буде повільно, зате залишиться на ділянці пару століть.

Найкращі рослин для живоплотуП’яте місце займає тис ягідний. З усіх хвойних рослин для живоплоту він підходить найменше з однієї простої причини – всі його частини отруйні. Тому на ділянках, де є маленькі діти, які можуть з’їсти ягідку, його використовувати не варто. В іншому володіє всіма перевагами інших хвойніков, відмінно підходять для живоплоту.

Найкращі рослин для живоплоту

Друга половина нашого рейтингу віддана листяним рослинам.

Шосту позицію займає красивий, дуже декоративний дерен білий. Його листя впізнавані з першого погляду, восени набувають найрізноманітніші відтінки, і огорожа буде виглядати особливо красиво. Росте швидко, невибагливий, не боїться морозів. А взимку, навіть без листя, огорожа з дерну білого буде виглядати привабливо завдяки червоному відтінку гілок.

Найкращі рослин для живоплоту

На сьомій позиції чубушник вінцевий. Дуже красивий, розлогий чагарник, квітучий пишними білими гронами. Точно прикрасить будь-який ландшафтний дизайн. Невибагливий, практично не володіє недоліками.

Найкращі рослин для живоплоту

Восьму рядок зайняв барбарис Тунберга. Красивий завдяки своєму насичено червоному листю, невибагливий, легко формується. Але не росте вище 1 метра, так що огорожа вийде здебільшого декоративною, приховати ділянку від очей сусідів не зможе.

Найкращі рослин для живоплоту

Дев’яте місце віддано бузку. Знайомий всім красивий чагарник, який відмінно переносить морози і росте практично без участі людини, не потребуючи поливу і підгодівлі. Але цвіте бузок недовго, потім огорожа виглядає зовсім не так красиво. Крім того, потрібно регулярно прибирати кореневу поросль, інакше бузок заполонить всю ділянку. І формувати огорожу досить складно.

Найкращі рослин для живоплоту

І закриває наш рейтинг Гортензія з її великими листками і пишними квітами. Дуже красива огорожа вийде, цвіте рослина довго. Але боїться морозів, потребує захисту від них, потрібно поливати, а обсипані пелюстки квітів — підмітати.

Найкращі рослин для живоплоту

У живоплотів є і плюси, і мінуси. Але якщо правильно вибрати рослини для такої зеленої огорожі, то всі недоліки можна звести до мінімуму.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: