Як побудувати льох своїми руками? Це питання періодично виникає в голові господаря,
який не хоче переплачувати «косоруким» і дуже часто ледачим будівельникам.
Але навіть якщо наймати робітників, на будівництво нового льоху або реконструкції вже наявного, для отримання якісної будови необхідно мати розуміння специфіки будівництва, вентиляції льоху, як проводиться заміна покрівлі, і який вид матеріалів краще використовувати.
Традиційно льох в приватному будинку, дачі і навіть в заміському особняку, – складова комфорту, економії і достатку. У них відмінно зберігати врожай фруктів, овочі, і різноманітну консервацію.
Для якісного виконання функціоналу за збереження продуктів харчування приміщення льоху має, в ідеалі круглий рік, підтримувати температурний режим від +2 до +4 за Цельсієм. По суті після разової витрати з будівництва льоху, в користування отримуємо місткий «вічний» холодильник, для роботи якого не потрібна електроенергія.
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Перш ніж вирішити, як побудувати льох своїми руками, необхідно визначити саме вигідне місце його розташування.[/box]
Основними місцями розташування льоху є:
- за межами будинку;
- під будинком.
В залежності від місця розташування готується проект. Який повинен враховувати, що вентиляція льоху повинна бути дуже хорошою, при будівництві під фундаментом він не повинен бути пошкоджений, проведена якісна гідроізоляція для запобігання руйнування, затоплення і вогкості.
Якщо місце розташування за межами будинку, намагайтеся розташувати максимально близько, так буде комфортніше закладати і діставати продукти харчування з нього, адже погодні умови не завжди ідеальні в нашій країні.
Вирішіть який розмір є для вас оптимальним, оскільки будівництво це витрата і вкладати грошові кошти в площі, які будуть пустувати не доцільно. Якщо грунтові води піднімаються у вашій місцевості високо, то хороша гідроізоляція дає можливість розташувати підлогу льоху на будь-якій глибині, але з урахуванням рівня промерзання грунту. Рівень промерзання треба враховувати обов’язково, і мати дах (верхнє перекриття) нижче рівня промерзання на 20 – 30 сантиметрів.
Котлован копається з урахуванням товщини стін, підлоги і опалубки. Стандартними вважаються габарити 2*3*2 метра. В якості матеріалу для будівництва добре себе зарекомендував залізобетон.
Після вирівнювання нижнього рівня землі, котлован заповнюється шаром щебеню товщиною приблизно 30 см, з подальшою утрамбовуванням і вирівнюванням.
Встановлюється опалубка, укладається шар гідроізоляції, армуюча сітка підлоги із прутів арматури (крок 50-100 см), з виведенням арматури на кріплення стін, після цього проводимо заливку бетону. В залежності від марки бетону, яка буде використана, необхідно дати підлозі застигнути. Зв’язка арматури проводиться дротом.
Після застигання підлоги, повторюють аналогічний цикл для стін. Що б уникнути появи тріщин в місцях монтажних швів, заповнення всієї висоти стіни погребу рекомендовано провести в один цикл, по колу. Заповнення повинно бути виконано без пустот.
Для стелі раціонально використовувати готові плити перекриття із залізобетону.
Для створення ефекту термоса, по всьому периметру добре зробити теплоізоляцію з пінопласту, пінополіуретану, або іншого матеріалу. Виконати фінальну штукатурку або інакше оформити стіни, встановити двері і провести світло.
Важливим аспектом є вентиляція льоху, вивід труби вентиляції роблять на вулицю, влітку бажано мати примусову вентиляцію. Недостатнє провітрювання призведе до розмноження грибка, цвілі, гнилизни на стінах і продуктах харчування.
[box type=”note” align=”” class=”” width=””]Басейн на дачі будується за принципом ідентичного будівництва льоху. Можливо, поки у Вас під рукою буде весь необхідний інструмент, доцільно відразу задуматися і над зведенням цього блага цивілізації для максимально продуктивного відпочинку на вашій земельній ділянці.[/box]