Будівництво басейну на дачі

Будівництво басейну на дачі

Ви побудували дачу. Неважливо, як ви це зробили – за допомогою професійних будівельників або своїми руками. Тепер стоїть важливе завдання – облаштувати дачну ділянку, свої стандартні 6 соток так, щоб перетворити його в райське місце для дачного відпочинку. Адже будинок будинком, а влітку більшу частину часу ви будете проводити у дворі. А який же рай без водойми? Тому нижче буде розказано, як можна побудувати басейн на дачі.

Будівництво дачного басейну

Всупереч поширеній думці, будівництво басейнів своїми руками на дачі не така вже складна річ. Готові? Тоді поїхали.

Спочатку виберіть відповідне місце. Є певні вимоги до грунту:
[tie_list type=”checklist”]

  • він не повинен бути кам’янистим, так як буде важко копати;
  • грунтові води не повинні розташовуватися близько до поверхні.

[/tie_list]
Є і ще одна умова. Якщо на ділянці вже ростуть великі дерева, то будуйте басейн у деякому віддаленні від них. Адже дерева будуть продовжувати рости, і їх коренева система може пошкодити стінки басейну. До того ж, коли настане осінь, все опале листя опиниться в чаші водойми.

Отже, місце вибрано. Потрібно визначитися з розміром. Звичайно, ви можете побудувати зовсім маленьку водойму, але якщо дозволяють фінанси, краще зробити чашу такою, щоб можна було, хоч трохи поплавати. Та й глибина повинна бути відповідною, щоб відчувалося водоймище, а не ванна великого розміру. Один з варіантів: 8х5х2 м.

Визначившись з розмірами, треба викопати котлован. Якщо немає можливості скористатися послугами екскаватора – можна найняти робітників. Наприклад, 4 людини зроблять цю роботу досить швидко.

котлован для басейна

Потрібно подбати про злив води. Є перевірений «дідівський спосіб» обладнання зливу за допомогою старої металевої бочки. Потрібно взяти бочку і зубилом пробити в ній отвори. Бочка вкопується в землю ближче до одного з кутів майбутнього басейну. Для цього треба викопати яму на дні чаші, трохи більше, ніж сама бочка.

Зануривши в яму цей імпровізований злив, накидайте в бочку великих валунів, а навколо неї насипте крупний щебінь. Вода з басейну, коли ви відкриєте пробку, буде надходити в бочку, а потім всмоктуватися у землю. Злив великого басейну буде займати близько доби. Не забудьте в бочку опустити трубу для зливу і вивести її на поверхню, коли будете бетонувати дно. При бетонуванні зробіть невеликий ухил в цю сторону.

басейн на дачі

Говорячи про злив не можна обійти стороною і пробку, якою ви будете закривати отвір. Можна зробити на замовлення гумову пробку. Але набагато простіше використовувати як звичайну баклажку для води. Вона наповнюється водою і вставляється у отвір. Щоб міцно трималася, постукайте по баклажці киянкою або просто ногою, забиваючи її в отвір. Коли будете спускати воду, то просто пірніть і проріжте баклажку ножем. Вона легко витягнеться.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]Ніколи не закривайте злив дерев’яною пробкою. Від води дерево розпухне, і ви її не витягнете.[/box]

Починаємо бетонувати

Для цього вам знадобляться:
[tie_list type=”starlist”]

  • дошки для опалубки;
  • арматура для арматурного каркасу;
  • цемент М500;
  • пісок крупнозернистий просіяний;
  • щебінь середньої величини;
  • рідке скло;
  • в’язальний дріт;
  • зварювальний апарат і електроди.

[/tie_list]
Ніхто не стане сперечатися з тим фактом, що будівництво басейнів на дачі своїми руками краще здійснювати з використання підручних матеріалів. Набагато дешевше обходиться. Рідко хто з забудовників спеціально купує для цього стаціонарну опалубку або забиває собі голову покупкою арматури.

Тому візьміть відходи дощок, які обов’язково повинні залишитися після будівлі будинку, і зробіть опалубку стін і дна викопаного котловану. Якщо ви не хочете, щоб чаша басейну розташовувалася на одному рівні із землею, то підніміть опалубку на півметра.

Починаємо бетонувати

Наступним етапом буде армування. Звичайно, можна купити і привезти нову арматуру, але після будівництва будинку напевно залишилися відходи металу. Їх і можна з успіхом використовувати. Куточки, труби, смуги, дріт. Створіть з них якусь подобу решітки, скріпивши, де зварюванням, а де в’язальним дротом. Укладіть цей каркас на дно і стіни майбутнього басейну. Тепер приготуйте бетонний розчин і залийте ним дно чаші басейну.

Пропорції такі: 1 частина цементу, 3 частини щебню і 5 частин піску. Додайте в розчин рідке скло. Скільки додавати – запитайте в магазині, де ви будете його купувати, адже цей матеріал може мати різну концентрацію.

Коли бетонна суміш висохне – додайте ще одну опалубку з дощок на стінках і залийте бетон між двома опалубками. Чекайте його висихання, хоча б 3-4 тижні. Потім опалубка знімається, і ви отримуєте бетонну чашу. Чаша вийшла міцною, але недостатньо привабливою. Справа залишилася за зовнішньою обробкою.

Обробка чаші басейну

Робити це можна за допомогою спеціальної плитки. Адже вид буде достатньо хороший, а обійдеться набагато дешевше, якщо використовувати відходи мармурового виробництва. Якщо у вашому регіоні є завод по обробці мармуру, то там можна купити самоскид таких відходів буквально за копійки. В цементний розчин, на який кріпиться мармур, теж не забудьте додати рідке скло.

басейн готовий

Останнім етапом буде спорудження сходів. Вони можуть бути покупні, а можуть бути саморобні, зварені з труб. Для кріплення конструкції, в бетон забивають штирі і до них приварюють сходи. Покупні сходи кріпляться за допомогою великих болтів. Доведеться свердлити бетон вставляти туди кріпильні болти (продаються разом з драбиною) і цементувати їх.

От і все. Ваш басейн готовий. Тепер оздоблення висохне і в нього можна набирати воду і купатися. Воду можна набирати з дачного колодязя за допомогою заглибного насоса.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: