Багато років плитка вважається ідеальним матеріалом для ремонту ванної кімнати. За нею легко доглядати, мити її, очищати від грибків і цвілі, якщо вони все ж утворюються на поверхні.
У процесі роботи вам доведеться проявити уважність, виконувати роботу і ретельно дотримуватися рекомендацій фахівців. В кінцевому підсумку ви зможете виконати відмінний ремонт і укласти плитку своїми руками правильно.
План і виміри приміщення
До того, як ви приступите до укладання плитки, ви повинні чітко визначити, яка плитка буде використовуватися, як будуть стикуватися малюнки. У вас повинно бути чітке уявлення про те, що повинно вийти в результаті укладання плитки.
Якщо в приміщенні ванної кімнати ви плануєте використовувати плитку різних кольорів, то краще скористатися спеціальними графічними програмами, які допоможуть вам оптимально розкласти плитку і заощадити. Багато магазинів, отримавши розміри приміщення, допомагають покупцям підібрати колекції плитки і позначають кращі варіанти розкладки.
Плитка може бути розкладена традиційним способом або по діагоналі. Крім того, сучасні колекції дозволяються поєднувати кольори, фактури, малюнки. В одному приміщенні можна використовувати від 2 до 5 видів різної плитки.
Особливості укладання плитки в маленькій ванній
Свої особливості є при виборі і розкладці матеріалу у ванній невеликого розміру. По-перше, краще всього для маленьких ванних вибирати плитку невеликого формату. Великорозмірний кахель візуально зменшує простір. По-друге, укладати його набагато складніше, адже потрібно робити багаторазові підрізування!
[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Колірна гама плитки в маленькій ванній повинна бути світлою і холодною. Візуально такі варіації дозволяють домогтися розширення меж кімнати. По периметру стін укладіть фризи — вони теж зіграють на руку.[/box]
Візуально розширити простір допоможе спосіб укладання плитки. Фахівці радять на підлозі класти її по діагоналі, а на стінах — по вертикалі.
Правила укладання плитки у ванній
Ремонтні роботи ванній починаються з підготовки стін. Красиво і акуратно укласти плитку можна тільки за умови, що основа буде підготовлена добре. Крім того, класти плитку на рівні стіни набагато приємніше, ніж намагатися нівелювати кривизну товстим шаром клейового розчину.
Старе покриття зніміть. Якщо стара штукатурка не викликає довіри, її краще збити і покласти новий шар. На підлозі зробіть стяжку, якщо стара виявиться недостатньо рівною. Штукатурка на стінах висихає за два тижні. На підлозі — за чотири.
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Після висихання штукатурки, нанесіть глибоко проникаючу грунтовку. Завдяки їй всі пори заповняться, що дозволить досягти хорошого зчеплення стін з клейовим розчином.[/box]
Не забудьте про гідроізоляції. Нанести розчин для гідроізоляції всередині приміщень можна валиком. Для кутів використовуйте звичайну кисть. Мастика наноситься в два шари. При цьому другий наносити можна лише після повного висихання першого.
Розмітка на стінах і підлозі
Виходячи з розмірів плитки, зробіть позначки на підлозі і стінах, завдяки яким ви візуально зрозумієте, куди саме потрібно класти плитки. Намітьте точки розташування горизонтальних і вертикальних рядів. На самому початку обов’язково визначте, де буде знаходитися нульовий рівень.
Розкладіть попередньо плитки біля стіни для того, щоб зрозуміти, як правильно їх розподілити. Нагадаємо, що простіше всього це зробити заздалегідь в комп’ютерній програмі. Якщо ви бачите, що зазор в кутку виявився занадто маленьким, спробуйте зробити розкладку інакше. Дуже складно буде відрізати від плитки тонку смужку без сколів і тріщин! Найкраще в такому випадку відрізати від першої плитки вузький шматок, а останньою в ряду укласти цілу.
Наявність декоративних елементів в плитці вимагає особливого методу розкладки. Намагайтеся робити розкладку симетричною. Слідкуйте за тим, щоб в кутах були розміщені плитки однієї ширини. Важливо правильно розподілити плитки по вертикалі. Розмітку починайте зверху, а клеїти будете знизу. Внизу у вас виявиться відрізна плитка, яка не буде так помітна.
Укладання плитки
Приготуйте клейовий склад згідно інструкції. Нанесіть клей на стіну. На початку роботи рекомендується наносити клей на місце, куди встануть 3-4 плитки. Потім площа нанесення клею можна збільшити до 6 плиток. Пам’ятайте, що клейовий склад висихає дуже швидко, а тому нераціонально наносити його відразу на велику ділянку стіни.
Викладення плитки починається з нижньої частини стіни по периметру підлоги. При укладанні плитки на підлогу, роботу починайте з дальнього кута.
Затірку можна наносити тільки після повного висихання клею під плиткою. На висихання йде кілька днів. Затирка наноситься спеціальним гумовим шпателем.
Впоратися з укладанням допоможуть фото та відео процесу.