Головна / Облаштування / Тісна ванна: як вибрати умивальник

Тісна ванна: як вибрати умивальник

Тісна ванна: як вибрати умивальник

Навіть сама тісна ванна не повинна давати вам привід відмовлятися від раковини, адже це дуже важливий атрибут у кожному будинку. У цій статті ми розглянемо, які раковини зможуть без зусиль вписатися в санвузол, абсолютно будь-яких габаритів і з’ясуємо головні критерії при виборі відповідної моделі.

Маленький умивальник: межі розумного

Сучасний ринок сантехніки може запропонувати вам самі різні моделі умивальників: від по-справжньому королівських до абсурдно малих.

Чому абсурдно? – Якщо раковина буде надмірно крихітною, то умиватися над нею, чистити зуби і навіть просто вимити руки буде дуже незручно, а калюжі на підлозі і бризки на стінах точно не приведуть вас в захват. Саме тому, навіть маленький умивальник потрібно вибирати з розумом.

Тісна ванна: як вибрати умивальник

Стандартні чаші раковин мають приблизно такі розміри: довжина (паралельно стіні) 50-55 см, ширина (відстань від переднього краю до стіни) 44 см і більше, а глибина самої чаші зазвичай в межах 13-15 см. І ці цифри зовсім не випадкові!

Такі габарити дозволять зручно вмитися і вимити руки без розбризкування води. Але якщо доводиться жертвувати одним з параметрів в ім’я економії місця, то фахівці рекомендують вибирати моделі раковин
з меншою довжиною (мінімально – 32 см).

Форма має значення

Звичайно ж, в умовах тісного санвузла було б досить логічно відмовитися від умивальників хитромудрих форм. Краще всього віддати перевагу лаконічним моделям. Більше того, тут вітаються обтічні форми, щоб в умовах обмеженого простору як можна менше натикатися на кути. Тут добре виручить кутовий умивальник – ідеальне рішення для тих, хто захоче заощадити місце у ванній кімнаті.

Тісна ванна: як вибрати умивальник

Матеріал і кріплення раковини

Відразу потрібно сказати, що для малогабаритного санвузла краще всього підійдуть умивальники з кераміки або металу. І перевага в даному випадку у вазі. Справа в тому, що раковини з каменю (неважливо, що він натуральний або штучний) відрізняються солідною вагою і тому вимагають серйозної опори.

У той же час фаянсовий або нержавіючий умивальник можна кріпити на стіну, а місце під чашею використовувати з користю. Взагалі навісні елементи інтер’єру в цій ситуації є рятівними.

І ще пара порад

Заощадити ще більше місця у ванній можна за допомогою грамотно підібраного змішувача. Наприклад, з довгим виливом. Або, як варіант, можна встановити умивальник поруч з ванною і користуватися одним змішувачем.

Тоді можна купити раковину ще меншого розміру – без місця під змішувач. Також рекомендується звернути свою увагу на моделі раковин, монтованих над пральними машинами. Таке рішення здається дуже незвичайним, проте воно досить популярне серед власників малогабаритних квартир.

 

Читайте також

Дизайн балкона закритого типу

У продовження статті Модні ідеї дизайну балкона і лоджії. Якщо ви вирішили перевести балкон у …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *