Головна / Облаштування / Реставрація ванни рідким акрилом

Реставрація ванни рідким акрилом

Поява на ринку такого чудового будівельного матеріалу, як акрил, відкрило нові горизонти й дозволило повернути до життя старі добрі чавунні ванни, які і тримають тепло, і в догляді не надто вибагливі, і служили вірою і правдою в наших квартирах не одне покоління!

Може здатися, що своїми силами повернути стару ванну до життя за допомогою акрилу не вийде. Насправді все тут просто і зрозуміло. Більш того, сама робота займе у вас пару годин! Навіть дуже стара ванна після ваших праць засяє новизною.

Реставрація ванни акрилом: інструкція

Усвідомлюєте, що ваша ванна виглядає далеко не найкращим чином? Хочете оновити її і добитися презентабельного зовнішнього вигляду? Нічого краще, ніж рідкий акрил поки для вирішення цієї задачі придумано не було!

Чому люди вибирають реставрацію ванни акрилом? Тому, що це просто і дешево! Заміна чавунною ванною на найдешевшу обійдеться в кілька разів дорожче. Та й по трудомісткості обробка поверхні акрилом ні в яке порівняння не йде з повноцінною заміною!

Купити стакріл або рідкий акрил ви зможете в будівельних магазинах і спеціалізованих торгових точках. Комплект складається з затверджувача і основної суміші.

Затверджувач — обов’язковий компонент рідкого акрилу. Завдяки йому визначається густина рідини і якість готової обробленої ванни. Саме завдяки затверджувачу ваша наливна ванна вийде акуратною. На ній не буде жодного потека, а поверхня буде виглядати так, ніби вам привезли нову ванну з магазину. Щоб кінцевий результат вийшов ідеальним, потрібно заздалегідь підготуватися.

Як виглядає процес роботи:

  • Очистіть ванну від старої емалі. На ній напевно є тріщини, сколи, відшаровуються ділянки.
  • З допомогою абразивного миючого засобу видаліть з поверхні пил, уламки та сміття.
  • Вимкніть ванну від системи каналізації.
  • Відчистіть злив і точку переливу.
  • Обезжирте поверхню, використовуючи спеціальні засоби.

Підготовчий етап роботи завершено! Тепер можна приступати до приготування акрилової суміші. Додайте суміш і акуратно перемішайте. Зверніть увагу, що бульбашок у рідкому акрилі бути не повинно — в результаті вони залишаться на поверхні ванни і зіпсують красиву картинку!

Нанесення рідкого акрилу потрібно починати з кута. Склад акуратно розподіляється по бортику. Не поспішайте і не дуже старайтеся з кількістю акрилу — шар повинен вийти досить тонкий і рівним.

Щоб шар акрилу рівномірно розподілився по стінках, рекомендується акуратно наливати його на краю. Акрил сам буде стікати по поверхні вниз, утворюючи рівний тонкий шар без єдиного потека.

Коли процес нанесення завершено, вам залишається лише чекати. Як правило, рідкий акрил висихає за 36-40 годин. Проте дешеві марки можуть сохнути і довше. Інформацію про швидкість висихання ви зможете прочитати на упаковці.

Як правильно провести процедуру: рекомендації та нюанси

Реставрація ванн рідким акрилом відгуки отримує тільки позитивні. При мінімальних фінансових і тимчасових витратах можна отримати бездоганний результат. Пару годин роботи, і стара некрасива ванна перетворюється в білу, наче вчора вийшла з конвеєра.

Важливим етапом у проведенні роботи є якісне знежирення поверхні. Краще зробити це кілька разів, ніж потім мучитися з повторним залиттям акрилом ділянок, які почали кришитися. Залишки жиру і води – ось що впливає на рідкий акрил!

Після того, як ви відключили ванну від системи каналізації, слід під отвори поставити ємності, в які стечуть акрилові надлишки.

Досвідчені фахівці завжди обкладають підлогу картоном, а стіни обклеюють малярською стрічкою. Це дозволяє не зіпсувати плитку у разі, якщо краплі акрилу опиняться на стіні або на підлозі.

Перед тим, як починати роботу, ми рекомендуємо подивитися відео, ознайомитися з порадами та рекомендаціями тих, хто професійно реставрує ванни акрилом.

 

Читайте також

Дизайн балкона закритого типу

У продовження статті Модні ідеї дизайну балкона і лоджії. Якщо ви вирішили перевести балкон у …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *