Панелі ПВХ для ванної кімнати

На ринку панує достаток будівельних матеріалів, які могли б допомогти зробити будь-яку ванну кімнату красивою, зручною, сучасною. Проте не завжди і не у всіх є можливість купити дизайнерську плитку і з її допомогою перетворити приміщення санвузла в місце для релаксу, відпочинку і насолоди. У таких випадках на допомогу приходять звичайні панелі ПВХ, які сьогодні широко використовуються для ремонту приміщень будь-якого призначення.

Переваги та особливості пластикових панелей

У вашій ванній кімнаті стіни далекі від ідеалу? Вони нерівні, старий клей збивається з величезним трудом, а на поверхні то і справа утворюється грибок? В такому випадку ідеальним для вас рішенням стане ремонт ванної кімнати за допомогою пластикових панелей. Зробити це можна просто та швидко, не залучаючи фахівців зі сторони. Більше того, вам не доведеться розводити бруд у ванній кімнаті, так як стіни не потребують якоїсь особливої підготовки. На руку і колірна гамма — варіацій безліч, так що ви цілком можете створити унікальну і цікаву ванну кімнату.

Як правило, у панелей ПВХ досить стандартні габарити— 270*25*1 см. Варто сказати, що багато європейських виробників пропонують й інші варіанти. Сьогодні можна купити ПВХ панелі для ванної квадратної і прямокутної форми, у формі бджолиних сот і навіть круглі!

Традиційні панелі з ПВХ оснащені спеціальними замками, завдяки яким скріплюються між собою. Це дозволяє добитися не тільки щільного прилягання, але і не дає волозі проникати під самі панелі, а це значить, що пара з ванної не буде осідати безпосередньо на стінах, а все залишиться на поверхні панелей.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Важливим чинником є і вартість цього будівельного матеріалу. Квадратний метр панелей обійдеться в кілька разів дешевше, ніж плитка.[/box]

Колірна гамма панелей дуже широка. Можна знайти рішення буквально на будь-який смак і колір.

Підготовка ванної кімнати до обробки панелями з ПВХ

Будь-яке приміщення навіть при найменшому ремонті вимагає попередньої оцінки. Перед тим, як почати ремонт у ванній, важливо підготувати детальний план всього приміщення. Враховуючи скромні розміри ванних кімнат в наших квартирах, вам доведеться планувати кожну дрібницю!

Визначте, де розташуються розетки, куди ви розмістите вішалки та гачки, де будуть висіти рушники і халати. Знайдіть оптимальні місця і для шафок. В точках, де будуть розташовуватися кріплення шафок, вішалок та гачків вам належить зробити упори, щоб не довелося потім кріпити елементи до пластику — це дуже ненадійно.

Перед початком обробки ванної кімнати панелями ПВХ всі стіни очистіть, видаліть плитку і старий клей. Поверхні обробити грунтовкою. Додатково можна використовувати антигрибкові розчини.

Якщо в приміщенні висока вологість, фахівці рекомендують встановити систему примусової вентиляції.

Інструменти, необхідні для проведення роботи

Головним електроінструментом в процесі ремонту у ванній кімнаті стане звичайний шуруповерт. Зовсім необов’язково наявність в ньому функції перфоратора! Втім, перфоратор вам буде потрібен в процесі монтажу каркасу під панелі.

Для створення каркасу використовуйте профіль з алюмінію або нержавіючої сталі. Дерево у ванній кімнаті для цих цілей не підходить. Незважаючи на те, що під самі панелі вода не потраплятиме завдяки щільним замкам, виключати варіант затоплення вашої квартири сусідами точно не варто! Каркас з дерева набубнявіє, панелі почнуть деформуватися і лопатися!

Будівельний рівень допоможе вам максимально рівно укласти каркас під панелі ПВХ. Також вам доведеться весь час користуватися лінійкою і олівцем.

Для обрізання панелей в потрібних місцях використовуйте будівельний ніж.

У процесі роботи у вас піде безліч саморізів з прессшайбами. Ними запасіться про запас.

Як виглядає процес ремонту ванної кімнати панелями з пластику

Після того, як ви видалите все зайве і обробите стіни грунтовкою, можна приступати до монтажу каркасу. Профіль закріплюється на відстані 50 см. На стелі розташовуйте елементи каркаса перпендикулярно стіні.

Тепер модно встановити окантовочні профілі п-подібної форми. Кріпити їх потрібно за допомогою 25-міліметрових саморізів. Комусь подібний крок може здатися зайвим, але насправді в подальшому це допоможе приховати краю пластикових панелей. А їх не завжди вдається обрізати рівно! Закріплювати профіль необхідно до крайніх опор.

Далі слід закріпити кутові профілі безпосередньо в кутах приміщення.

Нарешті, можна приступати до монтажу панелей! При цьому неважливо, з якого кута ви почнете це робити. Набагато важливіше зробити так, щоб перший лист виявився вірно встановлено в окантовочний профіль.

Закріплювати панелі на напрямні необхідно за допомогою саморезів з прессшайбами.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Попередньо заміряйте точки виходу світильників на стельових панелях. На настінних — виріжте отвори для труб і розеток.[/box]

Коли всі панелі встановлені на місце, на всі підрізані частини належить приклеїти профіль г-подібної форми. Під час приклеювання потрібно використовувати герметик.

Щоб ванна кімната набула закінчений вигляд, встановіть пластикові куточки і плінтуса.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: