Екран під ванну: матеріали, вимоги та монтаж своїми руками

Закінчений вигляд ванна кімната набуває після того, коли завершена обробка, встановлена сантехніка і змонтований екран під ванну. Своїми руками зробити цю роботу неважко. Стаття на нашому сайті допоможе вам у цьому.

Екран покликаний приховати непривабливі труби і сантехнічне розведення. Виконуючи монтаж самостійно, ви отримуєте можливість отримати навички та заощадити кругленьку суму!

Як вибрати матеріал для екрану

Більшості з нас важко уявити, як правильно зробити екран під ванну. Найскладніше підібрати матеріал для роботи. Він повинен відповідати ряду вимог: бути надійним, довговічним, стійким до вологи, стійкий до грибків і цвілі, простим у догляді. Вивчивши фото екранів, ви зрозумієте, наскільки різноманітними функціональними можуть бути рішення!

Матеріали для екрану:

Гіпсокартон

Самим практичним і простим в укладанні матеріалом вважається вологостійкий гіпсокартон. Після закриття ванни екраном, поверх гіпсокартону можна укласти плитку, пластикову мозаїку, зробити штукатурку, обклеїти поверхню спеціальною плівкою або знайти інші прийнятні для вас рішення.

Плити МДФ

Часто для облаштування екрану застосовуються вологостійкі плити МДФ. Вони відмінно підходять для цієї мети. Правда, мороки з ними більше. Коштують вони дорожче гіпсокартону, але також можуть бути облицьовані плиткою або іншими матеріалами.

Панелі ПВХ

В останні роки панелі ПВХ стали користуватися величезною популярністю. Функціональні, прості в монтажі, легкі, здатні змінити сприйняття ванної кімнати. Дуже часто їх використовують для створення екрану під ванну. Випускаються панелі ПВХ з малюнками, різних кольорів, з витонченим дизайном. Словом, вибирати є з чого! Також ці панелі можуть застосовуватися для обробки стелі та стін.

Екрани розсувного типу

Під ванну не зайвим буде встановити функціональний розсувний екран з пластику чи іншого легкого матеріалу. Дане рішення дозволить отримати доступ під ванну, складувати там побутову хімію або який-небудь інструмент.

Найбільш простим у монтажі є екран з панелей ПВХ. Для нього не доведеться готувати міцну основу, не треба буде обробляти поверхню. Сам матеріал насправді практичний і зручний. За ним легко доглядати, а якщо на поверхні утворюється цвіль або грибок, ви зможете без шкоди змити його мокрою губкою!

Основні вимоги до екранів під ванну

Вибираючи методи монтажу екрану під ванну і матеріали для нього, важливо не забувати, що сам екран в кінцевому підсумку повинен вийти і функціональним і зручним.

Пам’ятайте, що екран під ванною повинен:
[tie_list type=”checklist”]

  • відкриватися або мати дверцята, щоб у потрібний момент ви змогли отримати доступ до каналізаційних вузлів;
  • герметичним знизу (для цього можна стик з підлогою змастити герметиком або придумати інші способи), інакше вода буде попадати під ванну і там застоюватися;
  • вільним від тиску, а не виступати несучою конструкцією для ванни;
  • виготовлятися з вологостійких і міцних матеріалів, простих в чищенні, стійких до абразивів та хімічних миючих засобів.

[/tie_list]
[box type=”success” align=”” class=”” width=””]При виготовленні екрану під ванну ви можете залишити місце для зберігання різних миючих приладдя або запасів побутової хімії.[/box]

У деяких випадках екран під ванну піднімають від підлоги на 10 см, щоб він не заважав ногам. З іншого боку, в цей отвір весь час буде потрапляти вода. Щоб цього не траплялося, можна покласти килимок і періодично його просушувати, або регулярно витирати воду під ванною.


Монтаж

Звичайно, ви можете переглянути величезну кількість відео про те, як правильно провести монтаж екрану під ванну. Однак це не дасть вам поняття про те, які матеріали варто вибирати. Ми пропонуємо розглянути варіант екрану з вологостійкого гіпсокартону та панелей ПВХ. Перед тим, як почати роботу, важливо правильно встановити надійний та міцний каркас. Для цих цілей підійде профіль металевий або дерев’яний брус. Оскільки з деревом управлятися простіше, можна вибрати саме його. Брус повинен бути 30*30 або 40*40 мм. Деревину попередньо рекомендується обробити антисептиком — згодом це запобіжить утворенню на поверхні грибків.

Перед покупкою матеріалу не забудьте врахувати і товщину бруса, і товщину гипсокартона, і товщину панелей ПВХ для обробки.

Перед початком робіт по установці зробіть попередню розмітку і переконайтеся, що всі деталі узгоджуються і встануть на свої місця. Зробіть розмітку і на стіні і на підлозі, і на ванні.

У минулі часи каркас під екран для ванни кріпили за допомогою шурупів або саморізів. Для цього в чавунній ванні робилися не дуже глибокі отвори. Сьогодні в цьому немає необхідності, і для кріплення цілком вистачить рідких цвяхів — управлятися з ними простіше, так і зі свердлінням возитися зайвий раз не доведеться.

На готовий закріплений до стін і ванни каркас потрібно прибити або за допомогою саморізів прикрутити гіпсокартон. Не забувайте, що отвір для доступу до труб повинен залишитися, а тому подбайте про обладнання дверцятами або знімної панелі.

Поверх гіпсокартону наклейте панелі ПВХ.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: