Сантехніка не вічна! Рано чи пізно настає момент робити ремонт. А будь-який ремонт починається з демонтажу. Сьогодні ми пропонуємо розглянути, як правильно провести демонтаж унітазу своїми руками, не допустивши помилок і не витративши на сам процес багато часу.
Гарно бути фахівцем, який розуміється в процесах установки, демонтажу, ремонту… Але це не всім дано. Комусь процес демонтажу унітазу здасться легкою і простою справою. Частково це так, але знати особливості і нюанси в будь-якому випадку не буде зайвим. Це дозволить вам витратити мінімум часу і сил. Наша стаття розповість про те, як правильно демонтувати старий унітаз.
[box type=”note” align=”” class=”” width=””]Не важливо, з якої причини ви вирішили позбутися від старого унітазу. Важливо зробити це грамотно! Звичайно, ви можете подивитися відео демонтажу, однак гарантії, що ви все зрозумієте з першого разу, немає. Тому ми завжди рекомендуємо дивитися відео, читати статті![/box]
Особливості демонтажу унітазу: що потрібно знати
Для початку вам належить визначити, як був встановлений унітаз. В останні десятиліття унітази монтувалися на плитку і закріплювалися за допомогою спеціальних штирів. Демонтувати такий унітаз своїми руками буде зовсім нескладним заняттям! Досить викрутити кріпильні болти, прорізати ножем шар герметика на підлозі, і підняти унітаз. Далі залишається кілька маніпуляцій з трубами, і унітаз можна видаляти.
Набагато гірше, якщо ваш попередній унітаз дуже старий і встановлювався на саму звичайну дошку. Більш того, часто унітази замуровувалися в поли цементними розчинами. Впоратися із демонтажем без перфоратора та іншого інструменту точно не вийде.
Які сюрпризи можуть чекати при демонтажі унітазу:
[tie_list type=”checklist”]
- для кращого зчеплення з бетоном у минулі часи цвяхи забивали в дошку;
- наявність бетонної стяжки на підлозі;
- наявність залитої бетоном дошки;
- згнилі і проржавілі шурупи для кріплення.
[/tie_list]
У більшості випадків при демонтажі унітазу потрібно мати під рукою дриль, молоток, долото.
Можна вважати, що вам пощастило, якщо унітаз з’єднаний з каналізацією за допомогою гофрованої труби. Ви зможете без великих зусиль від’єднати її від каналізації і зберегти старий унітаз.
Неважко зняти і унітаз, який був підключений до системи каналізації за допомогою труб з пластику.
Гірше за все, якщо до унітазу підходять чавунні труби! При демонтажу доведеться проявити вправність! Унітаз, звичайно, можна розламати, але постарайтеся зробити так, щоб в процесі не постраждали чавунні труби.
Процес демонтажу унітазу
Вимкніть подачу води в унітаз і змийте воду, яка є в бачку. На дні унітазу ще буде залишатися вода. Її потрібно видалити губкою або ганчіркою. Попередньо підготуйте ганчірку, мішок або ще що-небудь непотрібне для того, щоб заткнути вхід в каналізаційну трубу.
Якщо унітаз вмурований в підлогу, витрачати свої сили на те, щоб зберегти його в цілості не варто — дурна затія! В такому разі набагато простіше розбити унітаз молотком на дрібні фрагменти. Попередньо на руки надіньте рукавички, і не забудьте про захисні окуляри.
До речі, старі бачки унітаза завжди знімні. Розбивати їх немає сенсу — просто відкрутіть кріплення і зніміть бачок.
Нижню частина належить або акуратно зняти, попередньо відкрутивши кріплення, або розбити. Будьте дуже уважні в точці входу випуску унітазу в каналізацію — її не можна пошкодити!
Після того, як всі розбиті (або цілі — як вийшло) частини прибрані, почистіть вхід в каналізацію. Там може бути сміття, величезна кількість вапняного нальоту і т. д. Запах вас теж не порадує! Багато хто віддає перевагу для чищення використовувати досить агресивні хімічні засоби. Прибрати вапняний наліт швидко вони не зможуть, але запах точно вб’ють!
Коли процес очищення буде завершено, трубу можете заткнути.
[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Вирівняйте підлогу перед установкою нового унітазу. Використовувати потрібно спеціальні самовирівнюючі суміші. Плитковий клей для цієї роботи не годиться — довго сохне![/box]
Коли розчин затвердіє, можна приступати до установки нового унітазу.