Вирішили робити ремонт в спальні, але все ніяк не можете визначитися з підлоговим покриттям? Наша стаття допоможе вам зробити правильний вибір і підібрати оптимальне підлогове покриття.
Вініл
Будівельники сьогодні все частіше пропонують замовникам вибирати для спальні вінілові підлоги. Безумовно, це рішення цікаве, оригінальне, доступне і неймовірно просте в монтажі: достатньо підготувати рівну основу, і на неї можна відразу укладати вінілове покриття у вигляді нарізаних деталей або цільної підстави. При бажанні можна зробити так, що кількість стиків буде мінімальною.
По своїй суті вініл схожий на звичайний лінолеум. Однак він міцніше, довговічніше, надійніше і безпечніше. Але це лише з одного боку! Багато хто забуває, що спальня призначена для відпочинку, а вініл перший час буде видавати неприємні запахи. Не забувайте, що це покриття не тільки воду не пропускає, але й не дихає. Так що для кімнати, де ви будете відпочивати кожен день, воно підходить не найкращим чином.
Вінілові підлоги можуть бути ідеальні в ігровій кімнаті, в офісі, невеликому магазині, в коридорі квартири… Де завгодно, але тільки не в спальні! Втім, якщо є бажання заощадити і зробити швидкий ремонт у квартирі, призначеної для оренди, цей варіант вартий уваги!
Наливна підлога
Хотіли б вибрати для спальні оригінальне рішення? Звернути увагу можна на наливні 3D підлоги. По суті, нічого складного в реалізації такої задумки немає. Навіть своїми руками, не маючи досвіду і навичок, ви можете залити наливну підлогу з 3D підставою. Для цього вам буде потрібно друкована основа, замовити яку можна в друкарні, виходячи з розмірів вашої спальні. Основа викладається на попередньо вирівняну поверхню, а зверху заливається спеціальний полімер. За допомогою щітки потрібно вибити бульбашки газу, і через 10 днів покриття буде готове до використання!
Наливні підлоги складно назвати екологічними. Тим не менш, багато їх вибирають саме для спальні, адже красиве і заспокійливе приміщення як умога краще сприяє комфортному відпочинку!
Ламінат та паркет
Незважаючи на величезний асортимент підлогових покриттів, більшість власників квартир навіть не замислюються, якою зробити підлогу в спальні. Вибір падає на ламінат або паркет. Укласти їх своїми руками нескладно — навіть фахівців зі сторони викликати не доведеться! Оскільки спальня не є місцем з високою прохідністю, в ній можна укласти ламінат, не боячись, що через 2-3 роки він втратить зовнішній вигляд.
Паркет краще і екологічніше ламінату, але й коштує він дорожче. Укладати його просто, навіть якщо немає досвіду. Тим не менш, назвати ці обидва покриття досить практичними для спальні не можна.
Чи приємно вам, прокидаючись, ставати ногами на холодну підлогу? Звичайно, ні. Бути може, резонно в такому випадку зайнятися укладанням теплої підлоги? Ви впевнені, що готові до подібних витрат? Якщо ні, саме час звернути увагу на інші поки не дуже популярні, але при цьому неймовірно комфортні покриття!
Ковролін
Яка повинна бути підлога для спальні? Який матеріал вибрати, щоб вихід був простим, і вранці дискомфорту не було? Насамперед, покриття повинно бути приємним, неодмінно теплим і м’яким. Багато хто вирішують цю проблему, вистилаючи місце біля ліжка килимками. Але вранці потрібно дійти до санвузла, одягнутися… І весь час ходити в домашніх тапочках? Найбільш оптимальним варіантом для обробки підлоги можна назвати ковролін. Він робить кімнату особливо затишною, комфортною. Є лише один недолік — пил. Однак пилососи з легкістю справляються з цим завданням. Догляд за ковроліном простий! У випадку, якщо на поверхні з’являться плями, можна викликати фахівців, які на місці повністю вичистять його.
Пробкова підлога і її переваги
Розповідаючи про можливі варіанти підлогових покриттів, не можна не згадати про пробкові підлоги. М’які, теплі, екологічні, вони здатні кардинально змінити вашу думку про затишок і комфорт.
Єдиний недолік пробкової підлоги — її висока вартість. Є ще деякі нюанси. Наприклад, меблі на пробкових підлогах продавлюють дірки, поверхня виглядає не зовсім естетично. Однак якщо врахувати розміри сучасних кімнат, навряд чи у вас будуть варіанти розстановки меблів — вона встановлюється в певне місце і знаходиться там до наступного ремонту.
Пробка має багато переваг. Наприклад, вона не гниє і не покривається пліснявою, навіть якщо в приміщенні сиро. Крім того, пробкові покриття працюють і як утеплювач, і як поглинач звуків, що неймовірно важливо в сучасних панельних будинках.
Вибираючи підлогове покриття для спальні, врахуйте всі особливості та критерії кімнати. Дуже часто виявляється, що з урахуванням витрат на утеплювачі, поглиначі звуків та інші додаткові шари, вигідніше всього виявляється укласти пробкове покриття. Зважте всі недоліки і переваги кожного покриття. Не забудьте почитати відгуки. Тоді зробити вибір стане значно простіше!