Спальня є одним з найбільш інтимних внутрішніх просторів. Це приміщення не призначене для відвідувань та групових заходів. Воно призначена для романтичного і розслабляючого відпочинку, дає необхідну енергію, щоб зустріти наступний ранок у гарному настрої. І кожен інструмент дизайну призначений для виконання цих завдань: колір, меблі та різні точно вибрані аксесуари.
Прованс – це певний художній стандарт, коріння якого йдуть до середньовічного села на півдні Франції. Іноді термін інтерпретується як суміш класичного і сільського стилю.
Провансальський стиль характеризується м’якою хроматичною палітрою, в якій домінують нейтральні, зігріті гарячим сонцем, кольори – білі, кремові, золоті, жовті, зелені, сині, червоні і лавандові, оливкові, а також слонова кістка. Наявність сірого тону не тільки бажано, але і необхідно.
При організації дизайну ви повинні віддати перевагу вашим улюбленим відтінкам: але не перестарайтеся, з’єднайте їх таким чином, щоб не отримати несмачну композицію. Замість розслабляючого ефекту строката яскрава колірна комбінація буде надавати дратівливу дію. Щоб створити спокійну і збалансовану атмосферу, притаманну цьому життєрадісному стилю, було б ідеально, якщо більшість кімнат в будинку будуть підтримуватися в одних і тих же кольорах.
Обробка в стилі Прованс
Не зайвим буде подумати про те, чи буде відповідати стиль спальні загальній темі будинку, чи це буде свого роду «острів» мистецтва, створений виключно для вашої зручності і спокою.
[tie_list type=”starlist”]
- Стеля. Деревяна оштукатурена, обов’язково біла. Великі дерев’яні балки з темного або світлого дерева, які виконують виразну декоративну функцію.
- Стіни. Для їх обробки використовується гіпсова штукатурка, лиття, стилізована цегла або цегляна кладка, щоб зробити картину більш точною. Стіни фарбуються в прохолодний відтінок білих або пастельних тонів, щоб досягти елегантності і старого вигляду французьких ферм або замків.
- Підлога. Стиль Провансу характеризується покриттям керамічною теракотовою плиткою, яку легко чистити і чудово підтримує прохолоду в спекотний літній день. Ідеальні підлоги з грубого або полірованого каменю.
[/tie_list]
Меблі
Спочатку нам потрібно виміряти розміри кімнати. Це визначить кількість і вибір відповідних розмірів для меблів, які повинні забезпечити спальню. Не завжди в нашому розпорядженні велика кімната. Хоча простір – ідеальний спосіб реалізувати всі виразні можливості стилю Прованс.
Однак, якщо ви є затятим шанувальником Провансу, обмежений квадрат – це не привід відмовитися від вашої мрії. Дрібниці створюють інтер’єр. З їх допомогою можна просочити навіть компактну спальню тонкою чарівністю провінційного стилю.
Меблі повинні бути зроблені з цільної деревини із збереженням натурального кольору або пофарбовані в білий колір. Масивні і грубі меблі в сільському стилі не підходять для вишуканого елегантного стилю Провансу.
Ліжко – це композиційний центр спальні. Воно виготовляється з дерева зі збереженням природного фарбування під захисним шаром прозорого лаку. Балдахін – це елемент, який можна використовувати для успішного створення повного художнього образу спальні в стилі Прованс. Сюди також відмінно підходить залізне або бронзове коване ліжко з простими гладкими кривими.
Тумбочки на тонких прямих або зігнутих ногах, світле ротанговое сидіння з тонким, злегка зігнутим окружним загородженням, будуть мати оригінальний вигляд поряд з великим і міцним ліжком.
«Антикварні скрині» від прабабусі, комод з темної вишневої деревини, в ящиках якого зберігалася натуральна постільна білизна, укладене стеблами з висушеної лаванди, цілком відповідали ситуації. Крісло або стілець-гойдалка з накинутою ковдрою створять настрій теплого комфорту.
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Сільський дерев’яний табурет і коване металеве сидіння будуть активно брати участь у створенні атмосфери старого міста.[/box]
Оббивка диванів, стільців і крісел повинна бути з друкованою, грубою на дотик тканини або кашеміру. Малюнок драпірування – комбінація невеликих і великих квіткових композицій, великих клітин, смужок.
Вікна
Найголовніше у створенні стилю Провансу наповнення кімнати потоками світла, які візуально розширюють простір. Природне світло, особливо вранці, легко проникає в приміщення через фільтр своєрідного плетіння віконних рам і тонких кавових фіранок з вузьким мереживом.
Інтенсивність вхідного світла можна контролювати фіранками, дерев’яними жалюзі, віконницями. Дерев’яні віконниці, які можуть бути закриті зсередини в спекотний день, додадуть комфорт кімнаті минулих епох.
Аксесуари та прикраси
Відчуття м’якої і пухнастої спальні, як ніби вона чекає вас з розпростертими обіймами, створюється за допомогою аксесуарів. Для досягнення цього ефекту спробуйте зібрати подушки, килими, ковдру, гарну постільну білизну, колір якої відповідає основним кольорам провансальського стилю – зеленого яблука, фіолетової лаванди.
Декоративні елементи мають бути різноманітними, і чим більше, тим краще. Вони додадуть індивідуальності кімнаті і підкреслять ідею передачі реліквій з покоління в покоління. З їх допомогою кімната стане більш теплою і затишною.
Штори, постіль рясніють різними квітковими візерунками, створюючи враження саду поза вікнами, частково переміщеного в вашу спальню. Вишиті або в’язані накидки, серветки, скатертини також відмінно впишуться в загальну картину.
Штори довгі, виготовлені з традиційних друкованих тканин з рослинним або геометричним малюнком. Замість складних фіранок ви можете віддати перевагу простому, кованому залізу або дереву.
Особливе місце в декорі відводиться дзеркалам, обрамленим хитромудрими старими рамами.
Світильники різного призначення необхідні для висвітлення кожного кута кімнати і в ідеалі вони також повинні бути спроектовані в потрібному світловому спектрі.
Частим декоративним елементом є залізні підкови. Ковані або порцелянові фігурки тварин є важливими елементами декору. А ще керамічні вази з букетами сушених або свіжих квітів.
Стиль Провансу підходить для прикраси заміських будинків або дач. Для міських квартир він підходить меншою мірою, хоча ви можете застосувати деякі конкретні методи і стилістичні елементи.