Планувати простір дитячої кімнати завжди дуже захоплююче. Великий вибір матеріалів, тисячі фото інтер’єрів і оригінальні ідеї розширюють ваші можливості і дозволяють знайти ідеальні для себе рішення.
На що звернути увагу при облаштуванні спальні для хлопчика?
Дитяча спальня — це маленький світ, в якому вашій дитині належить спати, грати, робити уроки. А тому важливо, щоб вона була функціональною, зручною і безпечною.
Вік дитини
Багато батьків після народження малюка прагнуть зробити гарний ремонт з картинки. Підшукуєте варіанти спальні для хлопчиків? Фото повно в мережі. Але наскільки функціональними виходять такі кімнати? Цілі комплекти меблів з крихітними ліжечками виявляються непридатними для використання вже через 2-3 роки. І всю обстановку доводиться міняти! Мало того, гарні дитячі ліжечка, дивовижні комоди і милі шафки лише захаращують кімнату.
За фактом ліжечко в перші ж дні перекочовує в батьківську спальню, де і стоїть приблизно до 3-річчя дитини! Вибираючи дизайн дитячої спальні для хлопчика, врахуйте цю особливість, і ремонт робіть такий, щоб дитина і в 3, і в 5, і в 8 років відчувала себе в кімнаті комфортно! Треба сказати, що фахівці рекомендують міняти обстановку дитячої кімнати раз на 6-8 років.
Якщо дитина старше 8 років, обов’язково запитайте його думку стосовно ремонту, врахуйте її побажання. Сьогодні модно робити імітацію дерев, піратських лежбищ, кораблів, гаражів і так далі. Такі мотиви залишаться актуальними аж до виповнення дитині 12-13 років.
Колірна гамма
У нашому суспільстві прийнято оформляти мальчуковіе кімнати в синьому і блакитному кольорах, а дівчачі — в рожевому. У підсумку всі дитячі кімнати здаються зробленими під копірку! Погляньте на велику кількість кольорів меблів, шпалер, фарб та матеріалів! Невже так складно підібрати цікавий варіант кольору?
В кімнаті хлопчика актуально будуть виглядати всі відтінки зеленого, сірого, коричневого. В кімнату підлітка можна підбирати поєднання чорного і червоного або чорного і оранжевого. Правда, не зайвим буде розбавити їх чимось білим.
Розстановка меблів
Якщо дитина вже ходить в школу, важливо, щоб робочий стіл добре освітлювався. Найзручніше його поставити поруч з вікном.
Навіть в маленькій кімнаті при грамотному плануванні можна зробити робочу, ігрову та спальну зони.
Дітям до 7-8 років не рекомендується обладнати спальні місця на верхніх ярусах: в сутінках злізти з верхнього ліжка буде непросто!
Не забувайте про місця для зберігання іграшок. У ліжку, в шафі, поруч з вікном і на стінах варто обладнати ящики або приховані полиці, де можна буде складати весь дитячий скарб.
[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Щоб привчити дитину до порядку з малих років, обладнайте гарні відкриті полиці, на яких можна було б зберігати колекції машинок або інших іграшок.[/box]
Нейтралітет як запорука спокою
Багато батьків, йдучи на поводу у дітей, прикрашають кімнати їх улюбленими персонажами: гномами, бэтменами, шреками та іншими незвичайними героями. Ось тільки сьогодні дитині вони подобаються, а завтра він їх з якихось причин почне ненавидіти. Ви впевнені, що будете готові робити новий ремонт в кімнаті? Прикрашення кімнат мультиплікаційними персонажами і дорослим швидко набридає, а тому візьміть за правило при ремонті дитячої кімнати не порушувати нейтралітет.
Інтер’єр дитячої спальні для хлопчика повинен бути в міру строгий, але при цьому оригінальним. Диснеївський несмак нині не в моді! Зате завжди актуальними залишаються кораблі, автомобілі, пазли, дерева. Словом, все те, що може бути цікаво дитині поза області мультфільмів і комп’ютерних ігор.
[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Для хлопчика-підлітка у кімнаті не зайвим буде обладнати спортивний куточок. Пам’ятайте, що до нього, швидше за все, будуть приходити друзі, так що наявність додаткових місць для сидіння — обов’язкова умова.[/box]
Якщо є можливість, ви можете замовити настінні панно з навчальними елементами. Наприклад, хлопці з радістю будуть вивчати плакат з планетами і зірками Сонячної системи. На всю стіну можна відобразити змістовну географічну карту: вона буде актуальна навіть в кімнаті 15-річного підлітка. Словом, у даному випадку немає сенсу обмежувати свою фантазію.
Що робити в маленькій дитячій кімнаті?
Маленькі кімнати — велика проблема сучасних квартир. У приміщенні скромної площі потрібно обладнати і робочий стіл, і ігрову зону, і спальне місце. У такому випадку на допомогу прийде меблі-трансформер. Дітям зовсім необов’язково встановлювати повноцінні робочі комп’ютери — ноутбука більш ніж достатньо! Відмінно в маленькій дитячій буде виглядати ліжко, яке легким рухом руки трансформується в стіл. При цьому речі зі столу при трансформації прибирати не доведеться — вони виявляться під ліжком!
Другий варіант оформлення маленької дитячої — обладнання ліжка на верхніх ярусах. Не секрет, що всі хлопчаки обожнюють спати нагорі. Так що нічого поганого у створенні спальної зони під стелею немає і бути не може! Вивчивши фото дитячих інтер’єрів, ви зможете знайти чудові варіанти для втілення у себе вдома.
Безпека
Дитяча кімната повинна бути безпечною. І не важливо, дитині 2 роки або 15 років, ви повинні забезпечити такий рівень безпеки, щоб не бояться за здоров’я свого чада.
[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]Для дитячої спальні варто вибирати екологічні матеріали. Відмінно підійде фанера, березовий шпон. А ось від ДВП або ДСП потрібно відмовитися.[/box]
Для підлоги вибирайте прості у догляді матеріали, які витримують високе навантаження. Наприклад, підійде паркет, дошка, ковролін. Ламінат в дитячій кімнаті ніякої критики не витримує!
Стіни оформляйте так, щоб можна було оперативно усунути наслідки дитячих пустощів. Ідеальні у цьому випадку рідкі шпалери. Можна підібрати шпалери під фарбування і завжди тримати під рукою банку з потрібним відтінком.
Меблі для дітей вибирайте надійні і міцні. На ліжках малюки не тільки сплять, але і скачуть — цього вам не уникнути навіть суворими покараннями і відмовою включати улюблені мультфільми.