Арка в передпокої

Арка в передпокої

Планування квартир рідко відрізняються зручністю. Виняток становлять хіба що квартири з вільним плануванням, де кожен має право сам розпоряджатися квадратними метрами і позначати периметри кімнат там, де заманеться.

Марно великі і зовсім нефункціональні передпокої в квартирах часто виглядають потворно: дивна форма, перехід в коридор без зонування, дуже маленька або надто велика площа… Не дивно, що багато власників квартир намагаються знайти цікаве рішення, щоб розмежувати простір. Найпростішим і легкі способом вирішити проблему стає монтаж арки в передпокої.

Види арок за формою

Арки бувають дуже різними. Ви можете вибрати будь-яку форму в залежності від своїх уподобань, можливостей, а також ширини отвору і висоти стель.

Арка портального типу

Арки портального типу

У великих будинках, де площа приміщень велика, все частіше можна зустріти арки портального типу. Своїм зовнішнім виглядом вони нагадують стандартний дверний отвір, але двері в цьому випадку не передбачені. Таке рішення не підійде для маленької квартири. Мало того, воно додасть тісноти, скупченості і зробить передпокій абсолютно непривабливим. Встановлювати арку портального типу варто лише в тому випадку, якщо площа більше 8 квадратних метрів.

Класична арка

Класичні

Саме такі конструкції більшість людей вважають за краще встановлювати у своїх квартирах. Класичні арки також називають півциркульними. Вони хороші тим, що прості в монтажі, так що впоратися з установкою своїми руками буде зовсім неважко.

Класичні арки з однаковим успіхом можна встановлювати в передпокоях будь-яких розмірів. Розмах залежить тільки від квадратури і планування приміщень. В стандартних квартирах велику роль відіграють несучі конструкції, розташування яких обов’язково доведеться враховувати, якщо ви маєте намір зробити арку там, де раніше прохід передбачений не був.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]Вам потрібна арка в передпокої? Фото допоможуть знайти ідеальне рішення для вашого інтер’єру і підібрати кращі варіанти.[/box]

Стрілчаста арка

Стрілчасті

За своєю формою такі арки нагадують кокошник російської панянки. У поєднанні з правильно підібраним ремонтом, рішення виходить дуже оригінальним і незвичайним для квартири. Треба сказати, що воно допомагає візуально змінити сприйняття передпокою, і вона безумовно буде здаватися більше і світліше.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Такий дизайн арок в передпокої хороший, якщо хочеться знайти варіант не як у всіх![/box]

Мавританська арка

Мавританські

Дуже цікава форма цієї арки, як і попередньої, нагадає вам кокошник, але світла в передпокій впустить ще більше! Останнім часом такі арки стали все частіше встановлювати в маленьких квартирах.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]По суті, це виходить розширена вгорі класична арка, але виглядає вона набагато витонченіше і привабливіше.[/box]

Асиметрична арка

Асиметричні

В окрему категорію слід було б виділити асиметричні арки. У плані виконання вони найбільш «небезпечні». Виконуючи роботу своїми руками, ви ризикуєте зробити щось дивне і страшне, таке, що радувати око не буде. Більшість асиметричних арок не викликають позитивних емоцій. І не важливо, чи є на них полки або якісь інші конструктивні рішення! Такі «прикрашення» майже завжди виглядають дуже убого і громіздко.

Як правило, саме розміри і тип приміщення диктують тип арки, яку можна змонтувати саме у вашому передпокої. Варто відзначити, що в багатьох випадках арки виявляються недоречним і зайвим предметом декору. Наприклад, в маленьких передпокоїв вони і зовсім здаються комічними. Винятком можна назвати лише ті випадки, коли передпокій об’єднується з вітальнею за допомогою арки. Це дійсно додає повітря і світла.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]Не забудьте попередньо вивчити питання. Благо, планувань квартир не так багато, і, напевно, ви без зусиль знайдете сотні фото цікавих і гідних варіантів.[/box]

Матеріали для арки

У минулі часи для створення арок використовувалися камінь або цегла. В наш час немає необхідності витрачати зусилля на створення ідеального контуру. Справитися з цим завданням допоможе звичайний гіпсокартон. Він простий в обробці, легко монтується і дозволяє добитися ідеально рівною і красивою поверхні. Якщо ви боїтеся, що не зможете вивести кути ідеально, можете використовувати спеціальні металеві кутники, які легким рухом шпателя ховаються під шаром штукатурки.

У минулі часи найскладнішим моментом була укладання основи арки. Гіпсокартон хоч і відрізняється гнучкістю, але все ж ламається. У наші дні цю проблему вирішили виробники, які створили спеціальні гнучкі гіпсокартонні листи, які легко гнуться, не ламаються і приймаються навіть дуже мудрі форми.

У процесі роботи проявіть максимальну акуратність, адже від того, наскільки ретельно ви виконаєте роботу, залежить кінцевий результат.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Поділитися в соцмережах:
Будівельно-ремонтний портал
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: