Головна / Електрика / Вибір розподільних щитків

Вибір розподільних щитків

Вибір розподільних щитків

Роботою розподілу і урахуванням споживання електроенергії займаються електричні щитки. Вся система електропостачання тримається на щитках, а саме розподільчих щитках, тому вони і є найбільш важливим компонентом у даному випадку. Щиток контролює електропостачання цілої квартири або подекуди цілого заміського будинку.

Однак, вибираючи таку річ, як електричний щиток, можна зіткнутися з деякими труднощами і нюансами. Наприклад, може бути значення номінального струму. Важливо врахувати співвідношення цього значення (зазвичай воно вказується на корпусі або в паспорті щитка) зі значенням номінального струму на ввідному вимикачі. Це дуже важливо, щоб уникнути перегріву із-за порушення теплового режиму.

Якщо ви вибираєте щиток, також варто врахувати його розмір. Варто залишити приблизно 15-20%, щоб розмістити обладнання. Даний фактор досить актуальний для невеликих компактних щитків, у яких глибина корпусу є мінімальною, адже вільний простір здатний нормалізувати тепловий режим і, що головне, зробити прокладку проводів з’єднання більш простішою.

Дуже важливо не забувати про наявність шин, що використовуються в роботі підключення захисних провідників і також робочих провідників. До одного затискача шини можна підключити відповідно лише один дріт, так що варто приділити цьому чимале значення.

При придбанні електричного щитка в комплекті обов’язково повинні бути присутніми також заглушки, якими усуваються вільні місця на лицьовій панелі. В комплекті повинні бути і елементи, потрібні для маркування, так як всі апарати щитка, згідно з вимогами електромонтажу, обов’язково підлягають маркуванню, відповідно до електричної схеми.

Захисні ковпачки в процесі монтажу обов’язково повинні бути використані для кріплення корпуса до стіни. При придбанні електричного щитка варто перевірити наявність їх у комплекті і не забути встановити, використовуючи прикладену інструкцію.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *