Головна / Будівельні роботи / Що краще: брус або оциліндрована колода?

Що краще: брус або оциліндрована колода?

Що краще: брус або оциліндрована колода

Якщо ви нарешті зважилися побудувати свій будинок з дерева, то перед вами обов’язково постане питання, з якого саме матеріалу це краще зробити — з оциліндрованої колоди, або з дерева? Адже обидва ці матеріали мають як очевидні плюси, так і не настільки помітні мінуси. Так що ж вибрати?

Оциліндрована колода використовувалася споконвіку, так і виглядають такі будинки найбільш естетично, нагадуючи багатьом з нас «слов’янську хату». Завдяки натуральності матеріалу в таких будинках створюється затишок і особливий мікроклімат. Так само до плюсів цього матеріалу можна віднести те, що завдяки його натуральній красі, такому будинку не потрібна зовнішня обробка, він і без неї виглядає дуже красиво. Але побудувати такий будинок буде набагато дорожче, ніж будинок з бруса.

Якщо ви запланували побудувати будинок з колоди, то потрібно знати про те, що після зведення даху і стін йому буде потрібно додатковий час для усадки, який триватиме майже 10 місяців. Будинку, побудованому з бруса, така усадка не потрібна, тому як брус надходить у продаж вже висушений, без зайвої вологи. Крім усього іншого, будинок з бруса набагато тепліше, бо як товщина бруса однакова по всій його довжині. При обробці будинку з бруса ви зможете додатково утеплити стіни зовні.

Підводячи підсумки, логічно зробити висновок про те, що будинок з цієї різновиди колоди більше придатний в якості гарного дачного будиночка, здебільше для сезонного проживання. У цьому випадку теж потрібно буде подбати про опалення. Самим оптимальним варіантом буде, звичайно ж, природний газ, якщо є можливість його підвести. Якщо для опалення буде використовуватися піч, то потрібно буде запастися дровами заздалегідь.

Будинок, виконаний з простого бруса, відмінно підійде для сезонного проживання: також для постійного проживання подібний матеріал будинку цілком доречний. Коштує такий будинок набагато дешевше і вимагає менше енерговитрат для опалення.

Який побудувати будинок вирішувати тільки самим господарям, але визначитися з витратами і пріоритетами потрібно буде ще на стадії його проектування. І який би матеріал в кінцевому рахунку не був обраний, новий будинок у будь-якому випадку подарує вам затишок, гарний настрій і тільки ваш особливий мікроклімат у власному новому житлі.

 

Читайте також

Будівництво будинку, планування ділянки

Перш ніж приступити до будівництва будинку, власники ділянок стикаються з таким непростим і важливим питанням: …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *