Головна / Будівельні роботи / Переваги і недоліки цегли

Переваги і недоліки цегли

Переваги і недоліки цегли

Технологія виготовлення цегли за багато століть практично не змінилася: блокам з глини надавали прямокутну форму, які висушували на сонці, через час навчилися виготовляти сирці з високоякісних глин, потім піддавати їх формуванню під тиском, після чого обпалювати в печах при високих температурах (близько 1200°С), що значно підвищило міцність матеріалу.

У сучасному світі актуальність цегли не загублена, змінилися тільки її область застосування і масштабність використання. Багатоповерховий будинок, міст, церква, огорожа – все це під силу звести з цегли, але технології розвиваються і з’являються більш дешеві матеріали, які практично заполонили будівельний ринок.

Позиції цегли значно впали і в житловому будівництві. Технології на основі каркаса чи блоків з пористого бетону, користуються великим попитом, адже вони дозволяють використовувати малокваліфіковану працю, і значно скоротити час будівництва і фінансові витрати власника, але при цьому такі будинки гірше проводять тепло, менш надійні, та й навряд чи старіння бетону може бути таким же благородним, як у цегли.

У свою чергу, цегляні конструкції — це завжди трудомісткий і дорогий процес, що потребує багато часу на зведення, а так само муляра високого класу. Якісна цегла міцний, довговічний, морозостійкий, з низькою водопоглинаємістю, екологічний матеріал, та й до того ж з часом стає тільки благородніше, володіє унікальною красою і настроєм, який може навіяти, наприклад, викладений з червоної цегли камін, відразу працюють асоціації – затишок, комфорт, мимовільне відчуття дому.

Виробники потурбувалися про широкий асортимент у виборі . Розміри цегли можуть зустрічатися від традиційних до вузьких витягнутих пропорцій, тонкі, пустотілі і повнотілі, з гладкою, матовою або фактурною глазурованою поверхнею. Різноманітна палітра фарб і відтінків здатна задовольнити самого вимогливого архітектурного гурмана.

Ні час, ні прогрес розвитку сучасних технології не здатні витіснити цеглу з простору будівельних матеріалів, тому що красу і надійність завжди є кому оцінити по достоїнству.
 

Читайте також

Будівництво будинку, планування ділянки

Перш ніж приступити до будівництва будинку, власники ділянок стикаються з таким непростим і важливим питанням: …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *