Головна / Дах та покрівля / Недоліки ондуліна: де правда?

Недоліки ондуліна: де правда?

Недоліки ондуліна: де правда?

Покрівельний матеріал ондулін, який називають ще єврошифером, користується великою популярністю. Але відгуки про нього зустрічаються не тільки позитивні. Де ж правда?

Розберемося спочатку, що ж це таке — «ондулін», і які особливості його складу і конструкції. Цей матеріал виготовляють з целюлозних волокон, які при температурі 1200С пресують і гофрують. Далі отриманий матеріал фарбують і просочують бітумом. Саме процес виготовлення ондуліна визначає його високу вологозахищеність. Адже поверхня його не тріскається, а під впливом сонця листи склеюються в місцях нахлеста. Кріплення також розміщується таким чином, щоб вода скатувалася і не проникала під дах.

Існує чимало негативних відгуків, які стосуються міцності ондуліна. Але ці відгуки можуть бути правдивими лише у разі неправильного монтажа. Адже кожен лист ондуліна необхідно прикріпити 20-ю цвяхами. Ця конструкція створює каркас всієї покрівлі, яка відрізняється високою міцністю. Економити тут не можна, та й цвяхи йдуть в комплекті з листом.

Також слід було б звернути свою увагу на правильний крок обрешітки, який рівномірно розподіляє навантаження. Тільки при правильному монтажі поверхню ондуліна може витримати на квадратний метр до 960 кг.

Дуже часто ондулін порівнюють з металочерепицею. Але перш за все, звісно, дивимося на цінові рамки. Якісна металочерепиця звичайно, надійніше, але її ціна в рази більше від вартості ондуліна. Якщо ж порівняти варіант металочерепиці такої ж ціни, як і ондулін, то однозначно вона програє в порівнянні. Адже товщина такої металочерепиці від 0, 35 до 0, 45мм. Це катастрофічно мало. Поверхня такого матеріалу дуже швидко проржавіє, її може прогнути навіть вітер.

Ондулін має безліч переваг. Його можна легко розрізати за допомогою ножівки по дереву. Це дуже зручно при монтажних роботах на складних архітектурних будівлях. З ним легко працювати. Ремонт поверхні також проходить швидко і надійно.

Багато говорять, що ондулін з часом змінює колір, плавиться в спеку і руйнується за короткий період експлуатації. Але існує маса відгуків, які говорять, що даний покрівельний матеріал прослужив у них 10, 20 років. Знову-таки, все залежить від якісного та правильного монтажу.

При правильному монтажі, з відсутністю критичних навантажень і умов ондулін прослужить вам якісно і довго.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *