Рейкові стелі – це швидкий, зручний, красивий спосіб стильно оформити приміщення різного призначення, будь то ванна, коридори, кухні, прихожі. Або оформити стелі в магазинах, кафе, офісах, конференц-залах, установах.
Головною умовою при всіх плюсах довговічною служби підвісних стель є правильний вибір хороших якісних панелей підвісної системи, спеціально розробленої під ці стелі.
Розрізняють рейкові стелі наступних типів: відкритого, закритого і безщільні. І при створенні сучасного інтер’єру з використанням рейкових стель не можна не згадати про італійській і німецькій варіантах дизайну. При відкритому типі у панелей утворюється щілина шириною 15-16 мм, для монтажу в них різних декоративних вставок. Закриті рейкові стелі теж монтуються з зазорами 15-16 мм ширини, але прикриті матеріалом того ж відтінку. А безщелевому типі — рейкові панелі кріпляться впритул, прямо один до одного.
Стелі італійського дизайну відрізняються сітчастими панелями, з деякою закругленностью на краях. А при німецькому дизайні в рейкових стелях краю прямокутні. Але збірка всіх різновидів рейкових стель проводиться в подібній певної черговості.
Комплектуючі, які необхідні при складанні рейкової стелі — пристінні куточки, траверси, регулювальні підвіси і само собою панелі. Плюс, при відкритому типі використовують декоративні вставки між панелями.
Спочатку потрібно розмітити рівень кріплення пристінного куточка і зафіксувати його з інтервалом в 40-60 сантиметрів. Потім потрібно зробити розмітку плит стелі для подальшого кріплення на них власне сталевих підвісів. При цьому не забувати про вбудовані світильники і підготувати каркас для них. Потім зайнятися установкою шин до несучих шин стельових панелей, для цих цілей у гребінках передбачені спеціальні язички. Не забувати, що панелі повинні бути коротше приблизно на 3-5 мм від розміру приміщення.
Регулювати висоту рейок і рівність за допомогою саморізів або пружин. Отвори для світильників вирізати ножем або ножицями, враховуючи діаметр. При вставці останньої панель трішки зігнути, що б увійшла.