Головна / Вентиляція та опалення / Міфи і забобони про кондиціонери

Міфи і забобони про кондиціонери

Перший міф про кондиціонерах поклав основу вже в 1976 році, коли увесь світ сколихнула новина про виникнення легионеллезной пневмонії (так званої «хвороби легіонерів»). В цей час в США проходив з’їзд Конгресу легіонерів Америки. 220 делегатів стали жертвами інфекції, 34 з яких загинули.

На думку фахівців дану хворобу викликала активна грамнегативна бактерія — паличка Legionella pneumophila, яка була виявлена в центральній системі вентиляції та кондиціонування готелю, де і проживали делегати з’їзду. Як ми знаємо, пройшло вже багато часу, проте все одно деякі побоюються купувати кондиціонери. Так що розберемося є все-таки у людини ймовірність заразитися цією інфекцією. Розглянемо випадок, коли кондиціонер встановлений в заміському будинку. У вище згаданому випадку, джерелом масового захворювання став збудник, який накопичується при сприятливих умовах (температура 30-35 градусів) у конденсаті системи охолодження. Сучасні кондиціонери видаляють цей конденсат відразу, так і конденсат цей має низьку температуру. Тому поки не було виявлено випадків зараження легіонельозу від застосування побутового кондиціонера.

Другим же міфом про кондиціонерах є те, що фільтри кондиціонерів можуть затримувати аерони (негативно заряджені частинки), і тим самим повітря в приміщенні стає мертвим і не корисним для людини. Але насправді ж кондиціонери мають звичайний сітчастий фільтр, який забезпечує захист теплообмінника від частинок пилу і бруду.

Третій міф — небезпека гучної роботи кондиціонера, а саме дзижчання, яке може призвести до подразнення слуху людини. Але ж будь-який електроприлад не буде працювати безшумно. Взяти, приміром, моторні двигуни автомобілів: у них єдиний принцип роботи, але рівень шуму різний. До того ж в сучасних кондиціонерах розроблена система шумозаглушення, тому вони не можуть дратувати слух людини.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *