Головна / Дах та покрівля / М’яка покрівля для даху будинку

М’яка покрівля для даху будинку

М'яка покрівля для даху будинку

Протягом багатьох сотень років, в будівництві використовується м’яка покрівля. Сьогодні ми з’ясуємо, чому ж вона, через століття, не втрачає своєї популярності і навіть сьогодні часто є першим вибором людей, що будують будинок.

М’яка покрівля — матеріал, який створюють з скловолокна, просочуючи його бітумом і присипаючи кам’яним гранулятом. У м’якої покрівлі безліч назв. З її допомогою можна здійснити багато яких архітектурних задумів.

Є кілька видів м’якої покрівлі. Бітумна черепиця (пластини), плоска мембранна покрівля (мембрани), рулонна покрівля (рулони). М’яка покрівля має шарувату структуру. Однак на виході ми маємо гнучкий, не деформируючий матеріал. Для того, що б покрівля могла успішно протистояти несприятливим зовнішнім умовам і довго служити її з зовнішньої сторони покривають гранулятом (кам’яним).

Розповімо про деякі типові способи укладання м’якої покрівлі, в залежності від її різновидів.

М’яка черепиця

Спочатку підготовляють підставу. Потім встановлюють листи черепиці. Далі йде виготовлення витяжної системи. А після всього йде укладання самої черепиці від карниза. Слід пам’ятати, що подальше укладання проводиться до повного стикування попередніх швів з новими.

Є три способи установки мембранної покрівлі: клейовий (при складній формі даху, використовують клей), механічний (використовують кріпильні деталі та пристосування), баластний (на покрівлю насипають баластний матеріал).

Рулонна покрівля

Настил виробляють на стяжку, або на дерев’яне перекриття. Так само підставу і нижній шар розігрівають до певної температури пальником або термофеном. Настил здійснюється в кілька шарів, можна менше.

Переваги: економічність, надійність, висока міцність і зносостійкість, простота в монтажі, шумоізоляція, висока гідроізоляція. Так само м’яка покрівля не вимагає догляду після установки.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *