Головна / Дах та покрівля / Металочерепиця

Металочерепиця

Причини скарг власників металочерепичної покрівлі, в основному, зводяться до наступного:

  • Помилки монтажу;
  • Неправильно вибраний матеріал;
  • Різні експлуатаційні проблеми.
Але все ж, при зведенні покрівлі необхідно мати хоч якісь мінімальні поняття.

Найвідповідальнішим кроком буде покупка металочерепиці. Якщо знехтувати цим і підійти до питання поверхнево, то перші дрібні неприємності з’являться вже буквально через кілька років — покрівля втратить колір і почне іржавіти. Чому це відбувається?

Найчастіше у покупців відбувається одна й та ж ситуація. Всі ми думаємо: чим нижча ціна, тим краще. При цьому економія часом виходить незначна, а ось проблем потім вистачає.

Отже, давайте з’ясуємо, на які чинники варто дивитися в першу чергу:

  • Товщина металу в ідеалі повинна бути значною — не менше 0,5 мм.
  • Клас оцинковки: у якісної черепиці він повинен бути 1 або 2.
  • Товщина самого полімерного покриття — не менше 25 мкм.
Природно, що «на око» це буде проблематично визначити, а от у продавця уточнити потрібно обов’язково.

Як говорить Олексій Ручан з компанії «Иллеонстрой»: «Необхідно звертати увагу на сам бренд, а також на термін експлуатації. Як правило, гарантія на черепицю економ-класу становить один рік, проте, можна знайти продукцію з 10-річною гарантією, і, природно, така продукція буде краще».

Ця рада зараз вкрай актуальна, так як, за даними Єврокомісії, на ринку є велика кількість фальсифікатів і третину всього товарообігу припадає на контрафакт.

Зараз можна зустріти і «сурогатну» металочерепицю, яку виробляють за допомогою напівкустарної технології. У найкращому варіанті здійснюють закупівлю сталевого прокату з нанесеним полімерним покриттям. Проте існує і інший варіант, коли сировину закуповують дешеву і випадковим чином, прямо з Китаю, без відповідних нормативів. Крім усього іншого, процес вальцювання виконують на застарілому обладнанні, з порушенням технічного регламенту. Бували випадки, коли просто профиліровували оцинковку, а потім на неї нанесли порошкову фарбу. Ясна річ, що таке покриття прослужить дуже недовго.

Що потрібно враховувати? Так як самий міцний листовий метал не зможе витримати вагу дорослої людини без деформації, просто необхідна купівля перехідних містків і сходів.

На прикладі стало ясно, що причиною скарг є не сам матеріал, а помилки, які допускають при купівлі і монтажу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *