Головна / Дах та покрівля / Який матеріал для покрівлі вибрати?

Який матеріал для покрівлі вибрати?

Який матеріал для покрівлі вибрати

Як часто буває, що вибравши, здавалося б, відповідний по всіх параметрах покрівельний матеріал, одержуваний результат далекий від очікувань замовника. Однією з причин можна назвати ту, що, вивчивши привабливі сторони того чи іншого матеріалу, замовник, як правило, не звертає увагу на недоліки та обмеження у використанні, обумовлені призначенням споруди, правилами монтажу, кліматичними умовами.

Серед найбільш популярних типів покрівельних матеріалів на сучасному будівельному ринку називають кілька: натуральна черепиця, металочерепиця, м’яка черепиця, шифер, ондулін, так званий єврошифер. Спробуємо оцінити кожний з них, їх вигідні сторони і недоліки. Оцінюється покрівельний матеріал зазвичай з точки зору довговічності, легкості монтажу, зовнішнього вигляду, екологічності, ціни.

Найбільш довговічними є покрівля з керамічної черепиці, термін її служби досягає 100 років і це перевірено на практиці. Термін служби металевої черепиці також цілком прийнятний, це ж можна сказати і про гнучку черепицю, вони цілком підходять для пристрою покрівлі капітального житлового будинку. Шифер має більш низькі показники довговічності, ще менш міцним вважається ондулін, їх краще використовувати для тимчасових споруд.

По легкості монтажу до першої групи віднесемо шифер, ондулін та металочерепицю. Керамічна і гнучка черепиця вимагають більше часу і майстерності, більше підготовчих робіт, а керамічна черепиця на предмет тяжкості потребує міцної кроквяної системи.

З точки зору екологічності матеріалу лідерство утримує традиційна керамічна черепиця. Не тільки з-за чистоти природних матеріалів, але і як найбільш підходящий матеріал для влаштування дахів житлових будинків завдяки своїм звуко – і теплоізоляційними властивостями. Металочерепицю також відносять до чистих матеріалів, а шифер, містить азбест, і єврошифер, що містить бітум, як і м’яка черепиця, вважаються сприятливими матеріалами. Додамо, що бітум відносять до горючих матеріалів.

Привабливий зовнішній вигляд мають всі матеріали, крім, мабуть, сірого асбестно-цементного шиферу. Всі інші мають великий вибір кольорів, включаючи кераміку. Однак, ондулін свій вигляд може дуже скоро втратити, чого не скажеш про кераміку, яка з роками стає тільки солідніше.

І, нарешті, про ціну. Найдорожча покрівля — з кераміки: дорогий матеріал, складність монтажу. Але й сама надійна. Найдешевша — це шифер, але як сказано вище, не дуже підходить для житлових будівель. Прийнятна ціна покрівлі з гнучкої і металевої черепиці, ондуліну.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *