Є кілька об’єктивних факторів, що впливають на вибір стельового покриття.
- Необхідність коригування стелі, викликана станом підстави стелі, включаючи нерівності по висоті. Іноді може виникнути необхідність коригування загальної висоти стелі, оскільки невелике приміщення з високою стелею може викликати відчуття дискомфорту. Для приміщень з низькою стелею потрібно враховувати необхідність зменшити втрати висоти і візуально збільшити її.
- Необхідність технічного оснащення стелі, пов’язана з встановленням освітлення, систем кондиціонування, вентиляції.
- Призначення приміщення може вимагати особливих експлуатаційних властивостей матеріалу, таких як пожежобезпечність, вологостійкість, біологічна стійкість, механічна стійкість, звукопоглинання, теплоізоляція.
- Термін служби і можливість відновлення і ремонту зі зміною зовнішнього виду, наприклад, забарвлення. Сюди ж можна віднести термін виконання робіт і можливість проведення чистого або сухого монтажу.
Клейові стелі: швидко і практично
Обклеювання стель передбачає кріплення оздоблювального матеріалу за допомогою спеціально підібраного клею безпосередньо до базової стелі. Використовувані матеріали представляють досить широкий вибір.
Панелі або плитки з спіненого полістиролу дозволяють виконати обробку в короткі терміни, без особливих проблем: цей матеріал легкий, добре піддається обробці, що дає можливість розрізати його на фрагменти неправильної форми. Має хороші звукоізолюючі і теплоємнісні характеристики. З недоліків відзначають естетичне недосконалість: плити, наклеєні встик, не створюють ідеального цілісного покриття у візуальному сприйнятті.
Обклеювання стелі шпалерами, яке практикувалося для житлових приміщень з невисокими стелями, знову набирає популярність. Причиною тому стала поява на ринку нового виду шпалер — склошпалер. Цей матеріал дуже практичний, добре протистоїть вологості, може приховати невеликі недоліки базової стелі, бере зовсім небагато — не більше 10 мм — висоти приміщення. Має можливість легкого оновлення за допомогою забарвлення, витримуючи до 10-15 циклів при загальному терміні служби до 20 років.