Головна / Дача / Город / Як зробити ящик для розсади своїми руками

Як зробити ящик для розсади своїми руками

Якщо виготовляєте ящики для розсади, варто дотримуватися наступних стандартних розмірів: висота – 8 см, ширина – 35 см, довжина – 58 см (це внутрішні розміри ящика). Для невеликих ділянок укорочені вдвічі посівні ящики можуть виявитися більш зручними.

Висота ящика важлива, оскільки коріння розсади може швидко впертися в дно неглибокої скриньки. У цьому випадку рослини «вважають», що досягли меж свого зростання і входять у стан «передчасного старіння».

Вони починають цвісти і плодоносити, хоча ще знаходяться на етапі пересадки. Ми спостерігали це явище на таких культурах, як брокколі і карликові чорнобривці. Качанчики брокколі досягали розмірів з ніготь мізинця. Довжина і ширина ящика для розсади не так важливі.

Як зробити ящик для розсади своїми руками

Однак він не повинен бути занадто великим, інакше виявиться занадто важким і його буде незручно переносити. Якщо рослини повинні залишатися в ящику довше, ніж 4-6 тижнів, потрібно використовувати укорочені ящики глибиною 15 см.

Під час висіву насіння або пересадки розсади пам’ятайте, що життєво важливі частини рослини знаходяться на 5 см вище і на 5 см нижче від поверхні грунту, будь то в ящику для розсади або на грядці. Це пояснюється мікрокліматом, що виникає під листям рослин, а також завдяки життєво важливому захисту верхніх коренів шаром грунту.

Без належного захисту у рослини в тому місці, де стебло з’являється з ґрунту, виникає тверда, жорстка шийка. При цьому уповільнюється потік соків рослини і слабшає або зовсім припиняється ріст. Ці області також важливі тим, що коріння фактично є листям в грунті, а листя – це коріння в повітрі.

Коріння в значних кількостях «вдихають» (поглинають) газоподібні речовини (як це роблять листя), а листки вбирають вологу і живильні речовини (коріння). Крім того, життєдіяльність рослин над поверхнею грунту, так само, як і під землею, змінюється у відповідності з місячним циклом. Ріст коренів стимулюється у третій чверті 28-денного періоду, а зростання листя більш інтенсивне у другій чверті.

Точні розміри життєво важливих для рослини областей над і під поверхнею грядки необов’язково повинні бути рівні 5 см. Для редиски і кукурудзи вони будуть, звичайно ж, різними: їх листя ростуть на різній висоті від поверхні грунту, а кореневі системи досягають різної глибини.

Взагалі кажучи, якщо брати за основу критерій 5 см, то він допомагає краще уявити потреби у створенні належних умов для рослин, як над грунтом, так і в самому грунті. Створювані рослинами мікрокліматичні умови особливо добре захищають живлять коріння і мікроорганізми, які сконцентровані у верхньому шарі грунту.

Як тільки ящик для розсади засіяний, поки насіння проростає і починає розвиватися, і в залежності від погодних умов, можна поставити:

  • в теплиці або невеликому, накритому плівкою парнику, якщо на вулиці ще холодно,
  • протягом двох днів потримати розсаду на відкритому повітрі, щоб вона краще звикла до зовнішніх умов,
  • на відкритому повітрі під час теплої або спекотної погоди, але накрити рослини сіткою, що дає 30 % тіні.
 

Читайте також

Як правильно поливати огірки, коли і якою водою

Як поливати огірки? Відповідь хвилює багатьох садівників і городників, оскільки полив даних овочів є ключовим …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *