Хоч між літом і зимою стоїть ціла прірва у вигляді осені, слід подумати про те, як не замерзнути в суворі зимові дні. Покладатися на централізовану систему опалення нині не модно.
В цьому плані більше пощастило власникам приватних будинків, які встановили собі автономні обігрівальні котли. Але і тут не все так солодко. Якщо в заміський будинок потрапляєшь час від часу, то кожен раз доведеться чекати, поки будинок повністю прогріється. Виручити в даній ситуації зможуть тільки обігрівачі.
Але тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, як вибрати обігрівач. А зробити це не так просто, адже на ринку представлено кілька різновидів:
- масляні;
- інфрачервоні;
- конвектори;
- тепловентилятори.
Масляний обігрівач
Пристрій складається з цілісного металевого корпусу, заповненого маслом, всередині якого встановлено спіраль. Він працює за наступною схемою:
- спіраль гріє масло;
- масло гріє корпус і навколишнє повітря.
До переваг можна віднести:
- не можна одержати опік, так як корпус нагрівається максимум на 60 градусів;
- при нагріванні не спалюється кисень;
- безшумність при роботі;
- легко переміщуються, так як є коліщата;
- довго зберігає тепло.
Інфрачервоні пристрої для нагріву приміщення
Вибрати інфрачервоний обігрівач – значить, отримати економічний пристрій. Працює він наступним чином: тепло йде від пристрою, нагріває не повітря, а поглинається прилеглими предметами (меблі, стіни, люди). Тому вони здатні прогріти не все приміщення, а окрему частину, яка знаходиться поруч з ним. Якщо потрібно вибрати обігрівач для дому, в який ви приїжджаєте у вихідні, то даний пристрій не дасть вам замерзнути, поки він буде прогріватися.
До переваг можна віднести:
- споживає менше енергії, порівняно з іншими видами;
- не шумить під час роботи.
- не здатний прогріти приміщення.
Конвектори
Характеристики схожі з масляними радіаторами, можуть використовуватися в будь-якому приміщенні (офіс, квартира, будинок тощо). Працює конвектор за принципом циркуляції повітря:
- у пристрій потрапляє повітря;
- нагрівальні елементи його нагрівають;
- нагріте повітря піднімається вгору;
- знизу заходить наступна порція холодного повітря.
- не сильний нагрів корпусу, що виключає можливість отримати опік при випадковому зіткненні;
- наявність термостата, який при перегріві відключає конвектор;
- мобільність, завдяки коліщаткам;
- безшумна робота;
- ККД становить 99%;
- швидко нагріває приміщення.
Тепловентилятори
Дешевий і економічний варіант. Тепловентилятори здатні в короткий термін прогріти приміщення невеликої площі. Маленькі габарити, можуть кріпитися до стіни. Пристрій складається з корпусу, в якому встановлена спіраль і вентилятор. Принцип роботи: спіраль нагрівається, а вентилятор поширює тепле повітря по кімнаті. Щоб тепло розподілялося рівномірно, вентилятор крутиться в різні боки.
Переваги:
- малі габарити;
- рівномірний прогрів невеликого приміщення;
- якщо впав, то відразу вимикається;
- не перегрівається.
- шумить при роботі;
- спалює кисень;
- пил, що осів на спіралі, згорає і може стати причиною неприємного запаху.
Що потрібно враховувати при виборі обігрівача
1. Потужність пристрою. Прилад потужністю 1 кВт здатний прогріти 10 кв. м. Це середні показники, для більш точних розрахунків враховуються розташування квартири, висота, кількість вікон, кількість людей, що проживають в квартирі і т. д. загалом, тут без фахівців не обійтися.
2. Мета придбання. Наприклад, якщо потрібно прогріти приміщення невеликої площі, немає сенсу витрачати гроші на покупку масляного радіатора або конвектора, так як з такою площею може впоратися більш дешевий тепловентилятор. Але пам’ятайте: економити треба, але не на якості.