Головна / Вода і каналізація / Як вибрати фільтр для очищення води. Який вибрати фільтр для води

Як вибрати фільтр для очищення води. Який вибрати фільтр для води

Який вибрати фільтр для водиФільтрація питної води, особливо в міських умовах, стає все більш популярною. Різні домішки, що містяться в наших водопровідних трубах (залізо, хлор, мелкофракционные осадові домішки), змушують споживача встановлювати фільтри для очищення води.

У зв’язку з виниклою проблемою виникає резонне питання – який вибрати фільтр для води, щоб він був не дуже дорогий, якісно очищав воду і був довговічним? Для того, щоб розглянути цю проблему з усіх сторін, наведемо наступні дані і факти:

1. Підраховано, що для однієї людини в місяць необхідно близько ста літрів питної води. Це без урахування побутових потреб, а тільки для пиття і приготування їжі. У жаркий час року ця цифра, звичайно, зростає.

2. Щоб забезпечити таку кількість очищеної води, необхідно встановлювати фільтри відповідної потужності, як-то: фільтри типу «глечик». Такий фільтр може забезпечити чистою водою сім’ю з двох осіб. Фільтр досить компактний і недорогий, тому чудово підійде як для використання його в квартирі, так і на дачі. Картриджі таких фільтрів необхідно міняти раз на два-три місяці, і розраховані вони на очищення близько 300 літрів води.

3. Фільтри, які монтуються на водопровідні крани. Точніше, вони одягаються на кран і можуть бути зняті в будь-який момент (наприклад, вам потрібно набрати води в пральну машину, а для цього зовсім не обов’язково використовувати очищену воду). Ресурс у таких фільтрів трохи більше – близько півтори тонн води, так що забезпечення сім’ї з трьох чи чотирьох чоловік їм цілком під силу. Такий фільтр для очищення води недорогий, комплект фільтрів швидко і легко замінюється.

4. Настільні фільтри. Також дуже довговічні в порівнянні з першим варіантом, можуть підключатися до крану, як у другому варіанті, або спеціальним вимикачем. З урахуванням ресурсу і довговічності таких фільтрів їх вартість цілком себе виправдовує.

5. Далі йдуть системи складніше – двох – і триступінчаті фільтри. Багатоступінчастість очищення і висока швидкість проходження фільтрованої води роблять такі системи затребуваними. Можливе підключення такого фільтра безпосередньо під мийкою з окремим виходом вже профільтрованої води через автономний кран.

Вартість такого фільтра на перший погляд досить висока, але враховуючи загальну собівартість одного профільтрованого літра води, вона виходить нижче, ніж в попередніх варіантах. Якість фільтрованої води незмінно висока, а в поєднанні з великим ресурсом роботи це, безсумнівно, великий позитивний момент.

6. Фільтри зворотного осмосу практично стовідсоткове очищення води від усіх існуючих видів забруднень. Такі системи застосовуються при очищенні бутильованої води, що говорить про їх високої продуктивності і якості одержуваного продукту. Накопичувальний бак, майже повсюдно вживаний в такого роду системах, забезпечить запас очищеній воді на кілька днів вперед. Практично всі використовувані в даний час системи очищення води видаляють з неї хлор, тому рішення проблеми, як вибрати фільтр для води, залишається за покупцем.

Якщо вода у вашому водопроводі багата мінеральними солями (а це можна встановити, подивившись на внутрішні стінки вашого чайника), то вам слід вибрати системи з елементами для пом’якшення води. Для зберігання очищеної води в холодильнику намагайтеся не використовувати пластикову тару, краще зберігати воду в глиняному або скляному посуді.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *