Головна / Будівельні роботи / Як вибрати цеглу правильно?

Як вибрати цеглу правильно?

Як вибрати цеглу правильно

Цегла — один з найдавніших будівельних матеріалів, продовжує залишатися одним з найбільш популярних і відомих на сьогоднішньому будівельному ринку. Термін служби будівель, побудованих з цегли, обчислюється століттями. Але не тільки надійність приваблює забудовників: його екологічна чистота і високі теплозберігаючі та звукоізоляційні властивості дозволяють мешканцям цегляного будинку відчувати себе дуже комфортно. Тут наведені деякі основні характеристики цегли, що забезпечують його унікальні властивості і впливають на правильний вибір.

Міцність цегли, як і будь-якого іншого будівельного матеріалу, характеризується здатністю витримувати навантаження, визначається з розрахунку кілограм на кожен сантиметр площі. При маркуванні цегли використовується позначення М + чисельне значення. Так, М100 означає допустимість 100 кг навантаження на сантиметр площі. Цегла цієї марки використовується в малоповерховому та приватному будівництві, для будівництва багатоповерхового використовується цегла більш високої міцності.

Морозостійкість цегли — характеристика, яка визначає кількість циклів замерзання і відтаювання, які цегла здатна витримати. Для маркування проводяться випробування: ціла цегла поміщається в ємність з водою на 8-10 годин, потім в морозильник або на мороз на стільки ж, з подальшим процесом відтавання. Експеримент проводиться циклічно до того моменту, як не з’являться неозброєним оком помітні ознаки зміни експлуатаційних властивостей. Для маркування використовуються або універсальний символ F, або вітчизняний Мрз із зазначенням чисельного значення. Для нашої кліматичної зони цілком підходящою вважається цегла з маркуванням від F35 і вище.

Довговічність цегли — один з тих показників, який перевірений не штучним експериментальним шляхом, а підтверджений на практиці, чим не можуть похвалитися більшість сучасних матеріалів. Єдиною причиною зворотного твердження, може стати порушення технології виробництва цегли, але оскільки вона існує століттями, то відпрацьована до дрібниць, а її зміни тільки підвищують міцність. Цегла абсолютно негорюча, це її властивість не піддається сумніву.

Експлуатаційні характеристики цегли можуть відрізнятися для різних типів, наприклад, більш пориста цегла має кращі тепло – і звукоізоляційні властивості.

Повнотіла та пустотіла цегла має різні показники міцності, природно, повнотіла витримує велике навантаження. Такий тип цегли використовується для зведення фундаментів, несучих стін, будівництва печей, камінів та димоходів.

 

Читайте також

Будівництво будинку, планування ділянки

Перш ніж приступити до будівництва будинку, власники ділянок стикаються з таким непростим і важливим питанням: …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *