Головна / Корисні поради / Як швидко прибрати кошлатання з одягу (речей, кофти)

Як швидко прибрати кошлатання з одягу (речей, кофти)

Як швидко прибрати кошлатання

Питання, як прибрати кошлатання з одягу хвилює багатьох. Ця неприємність виникає, якщо спочатку виробники використовували неякісну сировину для виготовлення речі, або якщо сам не дотримувався приписів з прання виробу або ж просто цей предмет гардероба досить довго і активно носився.

Отже, як же можна реанімувати улюблений светр або плаття і прибрати катишки з речей? Існує ряд способів, серед яких найбільш популярні перераховані нижче:

  • Бритвений верстат – метод дуже трудомісткий і, можна сказати, травмонебезпечний. Рекомендується використовувати бритви старого зразка: акуратно зрізати кожен елемент, поступово обробляючи всю поверхню виробу.
  • Зубна щітка – дозволить швидко прибрати катишки з речей з натуральної шерсті (у тому числі і ангорських светрів). Виріб обробляють уздовж ворсу, потім річ ненадовго замочується у воді з оцтом і висушується на рушнику. Не рекомендується застосовувати для сушіння опалювальні прилади або ж прямі сонячні промені.
  • Скотч або ролик з липкою стрічкою – допоможе прибрати катишки з кофти або іншого невеликого виробу. Суть методу: невеликий шматочок скотчу добре приклеїти на пошкоджену ділянку, а потім швидко і різко його відірвати. Спосіб не підходить для виробів з довгим й густим хутром. Перш ніж його застосовувати, рекомендується випробувати його на непомітній ділянці матеріалу.
  • Спеціальні верстати – найкращий спосіб як прибрати катишки. Вони можуть бути різних видів і за принципом роботи дуже схожі зі звичайними бритвеними верстатами, але на відміну від останніх не можуть пошкодити виріб. Крім цього, вони безпечні для користувача: порізатися ними практично неможливо.
  • Обробка в хімчистці – найменш трудомісткий спосіб, але і дорогий. У професійних хімчистках річ оброблять спеціальними розчинами, які не тільки позбавлять від вже наявних катишек, але і запобігають швидкій появі нових.
  • Ножиці – метод довгий, але досить ефективний. Не можна його використовувати для виробів з довгим ворсом – так можна легко їх зіпсувати.
Вищевикладені способи варто розглядати як тимчасові заходи по боротьбі з катишкамі. Повністю і назавжди позбутися від них, на жаль, вже не вдасться. Тому, щоб як можна довше зберегти презентабельний вигляд улюбленого вироби, необхідно ретельно за ним доглядати і дотримуватися режимів прання і сушіння. Попередити появу цих неприємних грудочок також допоможуть спеціальні кондиціонери – ополіскувачі, які пом’якшують тканину. Прати трикотажні і вовняні вироби можна тільки при низькій температурі, використовуючи налаштування програми для делікатних тканин.

Будь-яку проблему легше запобігти, ніж потім шукати методи її рішення. Це ж стосується і катишок на одязі. Правильний і ретельний вибір речей хорошої якості, систематичний догляд за ними – і ця проблема просто не виникне. В іншому випадку, перераховані вище способи допоможуть повернути улюбленому светру, сукні або кофті привабливий зовнішній вигляд.

 

Читайте також

Вибираємо постільну білизну з сатину

Сатин як матеріал відноситься до одного з найкрасивіших, дуже міцних і приємних на дотик текстілей, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *