Головна / Вода і каналізація / Як правильно вибрати водонагрівач (накопичувальний і проточний). Який вибрати водонагрівач

Як правильно вибрати водонагрівач (накопичувальний і проточний). Який вибрати водонагрівач

Як правильно вибрати водонагрівачПроблема подачі гарячої води знайома всім нам, особливо влітку, коли водопровідна мережа перевантажена. У сільській місцевості, коли кожен день дачники та городники щодня витрачають по кілька тонн води на полив, ця проблема стоїть особливо гостро. А що робити тим, у кого взагалі немає водопроводу? Хоч на дворі XXI століття, але і такий стан справ зустрічається повсюдно. Тому і доводиться щось вигадувати. Обходитися своїми силами. Але є ефективне рішення цієї проблеми, навіть якщо подача води до будинку не здійснюється.

Газовий котел або газову колонку не завжди можна задіяти в силу того, що багато районів ще не газифіковані. Однак електрика є скрізь, і в цій статті буде розглядатися використання саме електричних водонагрівачів. Ви запитаєте – як вибрати водонагрівач, щоб не шкодувати про зроблений вибір і не мати проблем у майбутньому? Водонагрівачі електричні за способом нагрівання та подачі гарячої води можна умовно розділити на дві основні групи – водонагрівачі накопичувального типу та проточні водонагрівачі. Детальніше про кожного з них:

1. Водонагрівач проточний містить усередині себе ТЕН – трубчастий електричний нагрівач. Конструктивно ТЕН складається з мідної трубки, в яку поміщена ніхромова спіраль, ізольована від трубки азбестовим порошком. Після подачі води і напруги Тен починає розігрівати воду, що протікає по ньому.

Водонагрівачі з ТЕНом всередині не бояться повітряних пробок і відрізняються високою якістю виготовлення і тривалим терміном експлуатації. Як видно з опису роботи такого приладу, щоб швидко отримати достатньо великий обсяг води, необхідна велика потужність приладу – до 25 кіловат, так як проточний обігрівач не має резервуару для попереднього нагріву води – вся вода, що проходить через нього повинна нагріватися відразу.

Тобто, щоб вода при користуванні не остигала, необхідний нагрівач потужністю не менше восьми кіловат. І ще один нюанс – щоб вибрати проточний водонагрівач, необхідно наявність у приміщенні відповідного перерізу електропроводки, так як навантаження на неї буде досить значною.

2. Так який вибрати водонагрівач, у разі, якщо вищеописані умови для отримання гарячої води Вам не підходять? Якщо у Вас немає водопроводу, який забезпечує будинок проточною водою, електропроводка не відповідає передбачуваної навантаженні, то варто зупинити вибір на накопичувальному електронагрівачі. Досить великий обсяг води при значно меншому навантаженні на електромережу – ось основна перевага такого нагрівача.

Накопичувальний резервуар може бути місткістю від 5 літрів до 150 літрів води, що дає можливість розташувати його в приміщеннях будь-якого розміру. Перш ніж вибрати водонагрівач накопичувальний, Ви повинні дізнатися його технічні та експлуатаційні характеристики, вартість моделей та гарантійні терміни служби і обслуговування. Ціна на проточні нагрівачі коливається в межах 150-650 доларів, вартість накопичувального обігрівача – від 120 до 650 доларів США.

Вітчизняний ринок на сьогоднішній день пропонує широкий ряд моделей і модифікацій електричних нагрівачів. Щоб правильно вибрати водонагрівач, потрібно визначитися з вимогами, які Ви до нього пред’являєте. Ось основні критерії при виборі нагрівачів: необхідний обсяг води, матеріал, з якого виготовлений резервуар (емаль або нержавіюча сталь), форма моделі і її габаритні розміри, потужність приладу, терміни гарантійного обслуговування.

Ваш вибір залежить тільки від Вас.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *