Головна / Побутова техніка / Як правильно вибрати вбудовану витяжку для кухні. Яку вибрати витяжку

Як правильно вибрати вбудовану витяжку для кухні. Яку вибрати витяжку

Яку вибрати витяжкуКористь від витяжки важко переоцінити. Це давный винахід людства має виводити з приміщення продуктів згорання, очищати повітря від кіптяви і найдрібніших частинок жиру, видаляти неприємні запахи. Як вибрати витяжку, щоб вона не тільки добре справлялася зі своїми «обов’язками», а й підходила за стилем.

Габарити

Стандартні розміри витяжок – це п’ятдесят, шістдесят, дев’яносто і сто двадцять сантиметрів. Існують і нестандартні габарити. Яку вибрати витяжку? Якщо ширина плити – шістдесят сантиметрів, ширина витяжки повинна бути не менше (шістдесят або дев’яносто сантиметрів). Занадто великі витяжки теж не варто купувати.

Продуктивність

Вказується в технічній документації в кубометрах на годину. Щоб вибрати витяжку для кухні, можна скористатися наступними санітарними нормами і простими розрахунками. Протягом години повітря на кухні повинно помінятися від десяти до дванадцяти разів. Тому вимірюємо об’єм приміщення і одержану цифру множимо на десять. Так виходить оптимальна продуктивність витяжки саме для вашої кухні при наступній умові: відстань від робочої поверхні плити до витяжки – від шістдесяти п’яти до вісімдесяти п’яти сантиметрів. Якщо потрібно встановити витяжку вище, то знадобиться підвищена продуктивність.

Режими роботи

Оптимальний варіант – наявність двох режимів роботи витяжки: режиму відтоку і режиму циркуляції. В режимі циркуляції повітря очищається за допомогою фільтра і знову повертається в приміщення. В режимі відтоку витяжка виводить випаровування і кіптяву через вентиляційну систему з кухні назовні. Щоб правильно вибрати витяжку, зверніть увагу на можливість встановлення димових труб та відведення потоку повітря з приміщення. Якщо пристрій вашого будинку не дозволяє забезпечити викид повітря назовні, то режим відтоку буде марний.

Фільтр

Як правило, фільтри бувають двох типів: жировий (утримує частинки жиру і кіптяву) і вугільний (поглинає запахи). Краще всього вибрати вбудовану витяжку з багаторазовим металевим жировим фільтром касетного типу: його можна легко зняти і промити. Синтепонові або флізелінові жирові фільтри вимагають регулярної заміни.

Деякі сучасні моделі оснащені електронікою, яка сигналізує про насичення жирового і вугільного фільтра. Якщо фільтри вчасно не замінити, то продуктивність витяжки зменшується. При цьому зростає навантаження на двигун.

Терміни заміни вугільного фільтра вказуються в технічній документації. Перед покупкою обов’язково з’ясуйте ціну та наявність вугільних фільтрів в магазинах і сервісних центрах.

Рівень шуму

Вибираючи витяжку, зверніть увагу на її «гучність». Бажано, щоб вона працювала якомога тихіше. Рівень шуму знижують конструкції з двома вентиляторами. А практично безшумно працюють моделі, в яких передбачена установка двигуна на виході вентиляційної шахти, а не у корпусі витяжки. Спеціальні антивібраційні прокладки, які відокремлюють мотор від корпусу, також сприяють зниженню шуму.

Важливі дрібниці

Сюди можна віднести вбудовані галогенні лампи для освітлення, дизайн витяжки, матеріал (краще всього купувати моделі з матовою поверхнею, на якій не залишаються відбитки пальців).

 

Читайте також

Який вибрати депілятор

Як правильно вибрати депілятор. Який вибрати депілятор

Правильно вибрати депілятор – справа досить складна. Щоб цим приладом можна було користуватися постійно, при …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *