Цікаві статті
Головна / Корисні поради / Як правильно вибрати варильну панель (електричну, газову). Яку вибрати варильну панель

Як правильно вибрати варильну панель (електричну, газову). Яку вибрати варильну панель

Яку вибрати варильну панельВбудована техніка все частіше використовується при облаштуванні кухні. Зокрема, традиційні газові та електричні плити змінюються на окремі варильні панелі, духові шафи. Власне кажучи, функціональність цих приладів не зменшується, а нові вироби надають ті ж можливості при приготуванні їжі.

В плані інтер’єру така комбінація виглядає більш сучасною. Єдиним питанням залишається незмінним одне і теж – як правильно вибрати варильну панель. Втім, відповідь на це питання дуже проста. Уявіть, що ви вибираєте традиційну газову або електричну плиту тільки без духової шафи. Та ще дещо іншої конструкції.

Варильні панелі виконуються у вигляді плоскої конструкції, товщина якої залежить від типу нагрівальних елементів, що встановлюються – як правило, від 3-х до 6-ти сантиметрів. Виріб монтується (подібно вбудованій мийці) в стільниці. Місце установки обмежується тільки відстанню до стіни або меблів. Для панелей з газовими пальниками ця відстань становить не менше 150 міліметрів, для виробів з електричними конфорками – 40 міліметрів. На це обмеження варто звернути увагу, перед тим як вибрати варочну панель. Власне кажучи, крім газових і електричних варильних поверхонь часом можна зустріти ще й комбіновані.

Найчастіше комбіновані варильні панелі застосовуються при відсутності централізованого газопостачання, коли використовується газ в балонах або електрика. У цьому випадку обмеження щодо місця установки рекомендується враховувати як для газової панелі. Крім того, перед тим як вибрати варочну панель електричну, слід перевірити стан електричної проводки та можливості прокладки окремого кабелю електроживлення безпосередньо до варильної панелі.

При купівлі слід також враховувати колірні рішення корпусу панелі. В даний час на ринку кухонного обладнання присутні вироби з алюмінієвим корпусом, сталевим емальованим, з нержавіючої сталі або з поверхнею зі склокераміки. Найчастіше зустрічаються сталеві панелі з білою або коричневою емаллю. Склокераміка, як правило, чорного кольору, іноді зустрічаються білі вироби.

При наявності централізованого газопостачання рекомендується вибрати варильну панель газову, так як вони володіють багатьма перевагами в порівнянні з електричними приладами, зокрема, є більш економічними і ефективними.

При виборі виробів слід звернути увагу ще на кілька моментів.

По-перше, виробники пропонують залежні варильні панелі і незалежні. Залежні вироби поставляються разом з духовою шафою, та не можуть функціонувати окремо, так як панель управління розташовується переважно на корпусі шафи. Незалежні варильні панелі оснащуються окремим блоком управління і можуть працювати окремо від духовки. І в першому і в другому випадку панель може монтуватися як над духовкою, так і в іншому місці.

Вирішуючи, яку вибрати варильну панель, слід звернути увагу на наявність необхідних систем безпеки, наприклад, контролю газу у виробах з газовими конфорками. Ця система автоматично перекриває подачу газу при відсутності полум’я. Рекомендується також вибирати газову варильну панель з електророзпалом. Щодо кількості та типу конфорок все залежить від розмірів стільниці і фінансових можливостей. Сучасні і ефективні варильні панелі з поверхнею із склокераміки залишаються поки що дорогими порівняно з іншими типами панелей.

 

Читайте також

Вибираємо постільну білизну з сатину

Сатин як матеріал відноситься до одного з найкрасивіших, дуже міцних і приємних на дотик текстілей, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *