Цікаві статті
Головна / Облаштування / Як правильно вибрати ванну (акрилова, чавунну). Яку вибрати ванну

Як правильно вибрати ванну (акрилова, чавунну). Яку вибрати ванну

Яку вибрати ваннуПоза всяким сумнівом, ванна все ще залишається центральним об’єктом ванної кімнати, навіть незважаючи на підвищений інтерес покупців до душових кабін. Напевно, не варто перераховувати всі переваги ванни, а більше зосередитися на питанні – яку ванну вибрати.

Незважаючи на достаток пропозицій, популярність традиційної чавунної ванни все ще залишається на високому рівні. І це не дивно. Виготовлені з унікального матеріалу, ці вироби можуть служити вічно. Як показує практика, термін такої ванни багато в чому визначається якістю емальованого покриття. Також при пошкодженні емалевого покриття є можливість провести реставрацію ванни рідким акрилом. Сама ж ванна досить міцна, незважаючи на крихкість чавуну. Крім того, чавун добре «тримає» тепло, і вода в такій ванні довше залишається гарячою.

Єдиним можливим недоліком є її вагу. Незважаючи на можливість (при нинішніх технологіях) виготовляти вироби з більш тонкого матеріалу, вага їх залишається досить значною. Але вони при цьому більш стійкі. Про це слід пам’ятати, перед тим як вибрати чавунну ванну.

Найбільш дешевим варіантом виробів є сталева ванна. За багатьма показниками (крім ваги) ці вироби майже ідентичні чавунним ваннам. Емалеве покриття практично «приховує» візуальні відмінності, і відразу визначити – чавунна або сталева ванна – майже неможливо. Вони набагато міцніше модних нині акрилових виробів, при цьому виробники також пропонують широкий асортимент виробів різної форми.

Єдиним слабким місцем сталевих ванн залишається емалеве покриття, яке з часом втрачає первісну білизну. Крім того, щоб правильно вибрати ванну зі сталі, слід звернути увагу на товщину металу. Погодьтеся, вельми незатишно відчуваєш себе у ванній, яка прогинається під вашою вагою. А така періодична деформація корпусу негативно позначається на стані емалевого покриття.

З недавніх пір особливою популярністю користуються акрилові ванни. По суті, акрил є однією з конструктивних різновидів пластика, тому для зміцнення корпусу ванни його армують спеціальною сіткою. Якість ванни визначається, перш за все, кількістю шарів акрилу і армуючою сітки. Саме на цей критерій слід орієнтуватися, перед тим як вибрати акрилову ванну.

Фізико-технічні властивості акрилу дозволяють виготовляти вироби різноманітної форми і забарвлення. Оскільки колір ванни визначається кольором вихідного матеріалу – акрилу – немає ніяких передумов до знебарвлення виробів по закінченні певного часу. Крім того, акрил навіть краще зберігає тепло, ніж чавун. Правда, поверхня ванни з акрилу менш стійка до механічних пошкоджень, ніж емаль.

Але дрібні подряпини можна легко зашліфувати дрібним наждачним папером. Слід також зазначити, що виробники пропонують в даний час ванни з абсолютно нових матеріалів, зокрема, на ринку сантехніки вже з’явилися ванни з кварилу. Цей матеріал являє собою суміш акрилу і кварцового піску. Відповідно, матеріал став більш міцним, а самі ванни виготовляються методом відливання.

Дещо відокремлено в модельній лінійці ванн знаходяться гідромасажні ванни, які представляють собою досить складне технічне спорудження. Серед інших критеріїв вибору цього обладнання слід зорієнтуватися на наявність достатнього тиску водопровідної води, так як гідромасажне обладнання досить чутливо реагує на перепади тиску і може працювати неефективно.

Серед інших критеріїв, на які слід звернути увагу, перед тим як вибрати ванну, можна відзначити її габаритні розміри, форму і колірну гамму. Правда, якщо ванна є ключовою деталлю інтер’єру, то саме під неї необхідно буде підбирати інші навколишні предмети.

 

Читайте також

Дизайн балкона закритого типу

У продовження статті Модні ідеї дизайну балкона і лоджії. Якщо ви вирішили перевести балкон у …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *