Головна / Інструмент / Як правильно вибрати побутовий інверторний зварювальний апарат. Який вибрати зварювальний апарат

Як правильно вибрати побутовий інверторний зварювальний апарат. Який вибрати зварювальний апарат

Який вибрати зварювальний апаратУ домашньому господарстві зварювальний апарат є незамінною річчю і користується особливою популярністю. Погодьтеся, фронт робіт із його застосуванням, досить широкий – від встановлення паркану до споруди мангалу.

Зварювання дозволяє не тільки поєднувати металеві деталі, але і різати метал у важкодоступних місцях, де не зовсім зручно працювати болгаркою. Розбираючи старий фундамент, зручно різати арматуру, вирізати забетоновані труби, зрізати заіржавіле різьбове з’єднання і т. д. Одним словом, часто без зварювання у власному будинку, чи на дачній ділянці просто не обійтися.

Але, перед тим як вибрати зварювальний апарат необхідно визначитися з маркою і типом пристрою, необхідними технічними характеристиками і т. п. На щастя, в даний час вибір типорозмірів і моделей зварювальних апаратів різного ваги, габаритів, параметрів енергоспоживання і т. п., достатньо і вибрати побутової зварювальний апарат не складе особливої праці.

Причому у домашніх умільців можна ще придбати саморобні зварювальні апарати, виготовлені самостійно за дідівським способом. При всіх їх недоліках такі пристрої є досить надійними і відносно недорогими.

Трохи дорожче коштують зварювальні випрямлячі, які до того ж ці пристрої є досить енергоємними. Однак за габаритами, вагою і надійності часом не поступаються саморобним зварювальних апаратів.

Багато фахівців сходяться на думці, що вирішуючи, який зварювальний апарат вибрати, чи слід віддати перевагу зварювальним інверторам. Це пристрій є найбільш сучасним апаратом для ручного дугового зварювання. Щоб зважитися вибрати інверторний зварювальний апарат слід звернути увагу, насамперед, на його переваги, які дозволяють використовувати його як у виробництві, так і для роботи на дачі або будинку.

По-перше, досить скромні габарити і вага, що дозволяють повісити апарат на плече і працювати протягом дня. Конструктивно інвертор складається з трансформатора, двох випрямлячів, частотного перетворювача і керуючої схеми. У зварювальних інверторах застосовуються силові транзистори, виготовлені за технологією MOSFET (перше покоління) або IGBT.

Для роботи зварювального інвертора використовується струм високої частоти, що досягає декількох десятків кілогерц. Звичайні зварювальні апарати працюють на частоті 50 Гц. Зварювальний інвертор забезпечує більш якісний шов, так як для зварювання використовується постійний струм.

Електричні характеристики таких апаратів дозволяють включати їх в побутову розетку, без шкоди для домашньої електропроводки. Крім того, правильно вибрати зварювальний апарат допоможе і те, що інверторні зварювальні апарати є найекономічнішими в даний час. Ці переваги з лишком перекривають деякі мінуси інверторних апаратів. Їх ціна дещо більше.

Апарати «не люблять» вологи і пилу, чутливі до перепадів напруги. Наявність електронних компонентів дещо знижує їх надійність у порівнянні зі звичними зварювальними трансформаторами. Але ці недоліки можна істотно нівелювати належним доглядом і акуратною експлуатацією.

 

Читайте також

Вибираємо лазерну рулетку: основні критерії

Рулетка для «господарського» чоловіка необхідна завжди. Треба заміряти площу приміщення, щоб дізнатися, чи поміститься в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *