Головна / Вентиляція та опалення / Як правильно вибрати газовий котел опалення (підлоговий, настінний). Який вибрати газовий котел

Як правильно вибрати газовий котел опалення (підлоговий, настінний). Який вибрати газовий котел

Який вибрати газовий котелЗ усіх видів опалювальних пристроїв газові котли залишаються самими популярними навіть при постійному підвищенні ціни на газ. Єдиним обмеженням є відсутність газової магістралі. При наявності газопостачання питання про те, чи потрібно встановлювати котел на газі вже не варто. Більш актуальним є питання – як вибрати газовий котел, щоб він найбільш ефективно обігрівав будинок.

При виборі котла слід звернути увагу на конструктивні відмінності різних типів пристроїв. Самими простими і відносно дешевими є конвекційні котли, які використовують виключно тепло спаленного палива. Конденсаційні котли завдяки своїй конструкції і принципу роботи забезпечують на виході більшу температуру, ніж температуру від згоряння газу.

При цьому умовний ККД може становити 110 відсотків. В таких котлах використовується тепло водяної пари, що утворюються при згорянні палива димових газах. Додаткова теплова енергія отримується при переході в рідкий стан з газоподібного. Вартість конденсаційних котлів вище, однак, експлуатаційні витрати менше, що призводить до зниження споживання газу.

Наступним параметром, на який слід звернути увагу, перед тим як вибрати газовий котел опалення є конструкція камери згоряння. У котлах з відкритою камерою використовується природна тяга, повітря при цьому надходить з приміщення, де встановлені котли.

Такі котли дешевше, але при їх експлуатації особливу увагу необхідно звертати на ефективну вентиляцію приміщення та наявність димоходу. Конструкція котлів з закритою камерою згоряння передбачає подачу повітря за допомогою вентилятора. Повітря надходить як з приміщення, так і вулиці, через окремий трубопровід.

Щоб правильно вибрати газовий котел необхідно визначитися з матеріалом теплообмінника. Сталеві теплообмінники стійкі до температурних перепадів, так як сталь відрізняється чудовою пластичністю. Однак сталь піддається корозії, тому термін їх експлуатації відносно короткий.

Чавунні теплообмінники стійкі до корозії, але чутливі до теплових ударів. Найбільш практичними вважаються мідні теплообмінники, але їх вартість значно вище сталевих і чавунних. Можна сказати, що фінансові можливості багато в чому визначають який вибрати газовий котел.

На вибір котла впливає також і розмір опалювальної площі, а, отже, і потужність пристрою, а також вид застосовуваного палива. Як правило, в підлоговому виконанні випускаються котли, в яких допускається застосування двох видів палива. Якщо є можливість застосовувати, наприклад, газ і вугілля, слід вибрати підлоговий газовий котел. Крім того, підлогові котли мають потужність не менше сотні кіловат. В інших випадках простіше вибрати настінний газовий котел.

Вибираючи котел, слід також визначитися який краще – одно – або двуконтурний. Одноконтурні котли дешевше, але при цьому для гарячого водопостачання будинку необхідно додатково встановлювати бойлер. Двоконтурний котел забезпечує і тепло і подачу гарячої води.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *