Головна / Інструмент / Як правильно вибрати болгарку. Яку вибрати болгарку

Як правильно вибрати болгарку. Яку вибрати болгарку

Яку вибрати болгаркуПогодьтеся, в інструментальному арсеналі домашнього умільця повинен знаходитися найрізноманітніший асортимент інструменту та обладнання на всі випадки життя. Останнім часом набір електричного інструменту багатьох з них поповнився кутовою шліфувальною машиною, званої в народі болгаркою.

Цей інструмент дійсно користується заслуженою популярністю, так як, будучи багатофункціональним пристроєм, що дозволяє оперативно, ефективно і якісно різати бетон і метал, шліфувати і зачищати різні деталі. Головне правильно вибрати болгарку. А для цього необхідно знати специфічні особливості виробу, які слід враховувати при виборі агрегату.

Як правило, перед тим як вибрати болгарку слід, насамперед, визначити обсяги запланованих робіт. Для побутових потреб переважно використовується болгарка з діаметром відрізного кола 125 міліметрів. Це інструмент дозволить порізати арматуру і тонкий листовий метал, а також куточок, швелер, труби та ін.

Виробники пропонують відрізні круги по металу і бетону, за допомогою якого можна різати шифер, азбестоцементні вироби, бетон і ін. При значних обсягах робіт слід вибирати професійний інструмент з діаметром відрізного круга не менше 250 міліметрів. Наступним критерієм вибору болгарки є її технічні параметри.

Про одну з характеристик – розмір робочого диска – вже говорилося вище. Наступна обов’язкова характеристика, яка допомагає визначитися, яку вибрати болгарку – це потужність даного електроінструменту.

Власне кажучи, потужність інструмента також слід підбирати залежно від запланованих обсягів робіт і характеристик (обсягів) виробів, які потрібно буде різати. Як правило, діаметр відрізного круга і потужність болгарки перебувають у прямій залежності, тобто, чим більше діаметр диска, тим більше потужність інструменту. Крім того, більш потужна болгарка передбачає більш тривалу тривалість безперервної роботи.

Необхідно також враховувати швидкість обертання шпинделя інструменту на холостому ходу. Кожен тип відрізного круга має граничне значення швидкості обертання. У зв’язку з тим, що робочою частиною диска є саме зовнішня кромка, то лінійна швидкість залежить від діаметра диску – чим він більше, чим більше швидкість робочої поверхні.

Але, з іншого боку, болгарка під диск великого діаметру має меншу швидкість обертання. Ідеальним варіантом є придбання болгарки з регульованою швидкістю обертання.

Крім основних технічних характеристик слід також звернути увагу на наявність додаткових функцій.

По-перше, інструмент повинен бути оснащений системою обмеження пускового струму, так як в момент запуску споживаний струм може в десятки разів перевищувати номінальне значення. Це може привести до частих спрацьовувань систем захисту і перегорянням запобіжників. Досить корисною функцією є автоматичне балансування диска, так як диск зношується нерівномірно, що ускладнює роботу з інструментом.

Нарешті, конструктивне виконання. При будь-яких обсягах виконуваних робіт, інструмент повинен зручно лежати в руці.

Слід пам’ятати, що болгарка є потенційно небезпечним інструментом. Джерелом небезпеки є як електрична частина інструменту, так і механічна, зокрема, ризик пошкодження відрізного диска і травмування працівника. Тому має бути відповідний захист (надійна подвійна ізоляція, захист диска і ін.)
 

Читайте також

Вибираємо лазерну рулетку: основні критерії

Рулетка для «господарського» чоловіка необхідна завжди. Треба заміряти площу приміщення, щоб дізнатися, чи поміститься в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *