Як правильно вибрати акумулятор для автомобіля. Який вибрати автомобільний акумулятор

Як правильно вибрати акумулятор для автомобіляЯк вибрати акумулятор? Поширене питання, але до цих пір залишається актуальним.

Виробники автомобілів давно освоюють виробництво гібридних авто, в яких основний двигун поєднується з електричним, і електромобілів. Це зайвий раз підтверджує важливість акумулятора у всій системі автомобіля.

В кожному автомобілі є книжка, яка допоможе вам вибрати автомобільний акумулятор. Вона називається «Інструкція по експлуатації авто». У ній написано, яким вимогам повинна відповідати АКБ. Крім цього, в інструкції будуть вказані рекомендовані виробники акумуляторної батареї.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]Якщо інструкція втрачена, то вибрати акумулятор для автомобіля допоможуть наші поради. Але перш за все про види акумуляторних батарей.[/box]

Види АКБ

Акумулятори поділяються на три види:

 1. Обслуговувані – є можливість замінити банки, якщо сталося коротке замикання.
 2. Малообслуговувані – такі батареї можна доливати дистильовану воду, якщо плотность электролита знизилася. Найпопулярніший вид серед автолюбителів.
 3. Інші – не підлягають ремонту, використовуються тільки в ідеальних умовах.

Як вибрати АКБ

 1. Ви не зможете правильно вибрати акумулятор, якщо не знаєте, в яких умовах буде експлуатуватися автомобіль. Тому це є першочерговим питанням.
 2. Тепер вибираємо магазин. Для цього скористайтеся рекомендаціями знайомих.
 3. Підказати, який вибрати акумулятор, можуть його технічні характеристики: напруга, ємність, полярність, спосіб кріплення і габаритні розміри.

[tie_list type=”thumbup”]

 • Для легкових автомобілів підійде в АКБ 12В, для вантажівок і автобусів – 24В. У деяких випадках на вантажівках використовують два паралельно з’єднаних по АКБ 12В. Це також слід враховувати при виборі.
 • Чим більше місткість, тим довше можна крутити стартер під час пуску холодного двигуна та більше підключити споживачів. Тому, якщо автомобіль оснащений повним спектром електроніки, то візьміть АКБ, ємкість якого буде на 5-10 Ач більше, ніж потрібно. Цією радою також можна скористатися, якщо авто постійно працює при низьких температурах.
 • Якщо ви часто їздите по бездоріжжю, то однополярні пластини АКБ повинні бути загорнуті в сепаратор-конверт. У цьому випадку, вібрація не так сильно діє на акумулятор, і знижується ризик утворення короткого замикання.
 • Що стосується габаритних розмірів, способу кріплення, то вам слід виміряти стару батарею, сфотографувати або запам’ятати, як кріпиться АКБ і її полярність, і з цими знаннями підбирайте найбільш підходящий варіант.

[/tie_list]

Як відрізнити підробку від оригіналу

Після того, як ви вибрали АКБ, слід переконатися в її якості і переконатися, що це не підробка. Для цього потрібно:
[tie_list type=”checklist”]

 • знайти на корпусі батареї ім’я виробника, дату виготовлення (якщо таких немає, то це підробка);
 • АКБ може не мати інструкції, але техпаспорт повинен бути в обов’язковому порядку;
 • перевірте ступінь зарядженості акумулятора в магазині;
 • після покупки не забудьте взяти гарантійний талон.

[/tie_list]
Дотримуючись цих рекомендацій, ви точно зможете підібрати правильний акумулятор, який не підведе в дорозі.

Рейтинг
( No ratings yet )
Поділитися в соцмережах:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: