Головна / Корисні поради / Як правильно вибрати акваріум і фільтр для акваріума.

Як правильно вибрати акваріум і фільтр для акваріума.

Як правильно вибрати акваріумПеред тим як вибрати акваріум слід чітко усвідомити, що ви купуєте не просто якусь ємність для заповнення води, щоб потім запустити туди пару десятків декоративних рибок. Практично ви вибираєте своєріднеий життєвий простір для своїх безмовних вихованців, і ваша помилка при виборі акваріума може коштувати їм життя. Тому до вибору майбутньої території проживання рибок слід підходити комплексно і з усією відповідальністю.

Перш ніж остаточно визначитися який вибрати акваріум слід спланувати його «населення». Одна справа якщо в новому акваріумі будуть проживати невеликі нешкідливі гуппі і моллінезіі, і зовсім інші розміри та місткість вироби будуть потрібні для більш великих екзотичних видів акваріумних рибок. Крім розмірів це допоможе вам правильно підібрати грунт та оптимальне оформлення акваріума, відповідні додаткові засоби забезпечення життєдіяльності підводного світу і т. п.

В даний час виробники пропонують найрізноманітніші форми акваріумів: шести – і восьмигранні, прямокутні, круглі, у формі кулі або трапеції. Існують навіть досить оригінальні плоскі вироби, які можна вішати на стіну як картину. Переважно їх конструкція являє собою поєднання скла і металу, хоча останнім часом з’явилися і повністю скляні акваріуми.

Власне кажучи, форма виробу не є визначальним фактором, щоб правильно вибрати акваріум. Головне щоб акваріум не протікав, а конструкція була досить міцною.

І все ж досвідчені акваріумісти рекомендують у більшості випадків придбати прямокутні судини, що підходять для всіх видів рибок. Наприклад, вузький і високий акваріум-ширма здасться незатишним сомикам і ікромечущим коропозубі, а також їх нащадкам. Хоча плоскі скалярії і тернеції не звернуть уваги на пропорції такої судини. Кулясті і круглі акваріуми підходять для розведення золотих рибок, зовнішній вигляд інших його мешканців сильно спотворюється. Крім того, такі судини незручні в експлуатації.

Істотно більше значення для мешканців підводного світу має об’єм акваріума та кількість (втім, як і якість) води в ньому. Як правило, на кожну рибку довжиною три – чотири сантиметри необхідно від двох до трьох літрів води. Як показує практика, якщо в посудині буде використовуватися штучна аерація, обсяг повинен бути трохи більше.

Необхідно також враховувати норми висадки підводних рослин, освітленості, можливості встановлення підводних замків тощо, а також норми кисню для кожного види рибок.

Починаючому аквариумисту рекомендується купувати акваріум об’ємом не менше 30 – 40 літрів. Для створення оптимальних параметрів середовища проживання декоративних рибок слід подбати про додаткові механізми, що сприяють забезпеченню життєдіяльності мешканців акваріума, в тому числі, вибрати фільтр для акваріума, підібрати грунт (крупний пісок або дрібний гравій), відповідні рослини і т. п. Словом, забезпечити своїм вихованцям комфортні умови проживання.

 

Читайте також

Вибираємо постільну білизну з сатину

Сатин як матеріал відноситься до одного з найкрасивіших, дуже міцних і приємних на дотик текстілей, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *