Головна / Корисні поради / Як позбутися від молі (харчової, кухонних, личинок молі) вдома

Як позбутися від молі (харчової, кухонних, личинок молі) вдома

Як позбутися від моліНе так страшна сама міль, як наслідки її «діяльності». Зіпсовані хутряні та килимові, а то і шкіряні вироби, зерно і продукти, Тому і боремося ми з нею повсюдно, застосовуючи всілякі засоби, найпопулярнішим з яких завжди вважався нафталін.

Але, погодьтеся, не дуже приємно перебувати в кімнаті, в якій пахне нафталіном, так і носити одяг з тим же запахом не дуже зручно. Тим більше що останнім часом ефективність нафталіну як засобу від молі стає дуже сумнівною, а питання – як позбутися від молі – стає все актуальнішим.

Насамперед, слід визначитися, з яким видом молі потрібно «боротися», і визначити її місце проживання. Всього налічується близько 30-ти видів молі: меблева, килимова, вовняна, шкіроїд, житня, зернова, капустяна і т. д. Знищувати при цьому необхідно не тільки метеликів, які пурхають по дому.

Самі по собі метелики, як виявилося не так вже й небезпечні – це всього лише самці, вони не поїдають наших речей. Набагато небезпечніші ховаються в шафах і коморках самки, які відкладають яйця в затишних куточках, і ненажерливі гусениці, що з’являються з яєць. Перемігши їх можна позбутися від молі вдома.

Залежно від середовища існування молі застосовуються різні способи боротьби з нею. Личинки зернової молі з задоволенням поїдають крупи, борошно і сухофрукти. Вона відмінно розмножується в теплих приміщеннях з підвищеною вологістю і без вентиляції. В якості профілактичного заходу всі продукти слід зберігати в щільно закритих банках. В крайньому випадку, підійдуть поліетиленові пакети. Якщо продукти уражені міллю дуже сильно, вихід один – якомога швидше позбутися від таких продуктів, щоб в кінцевому підсумку позбутися від харчової молі.

Якщо комахи ще не встигли розплодитися, продукти можна перебрати і підсушити, використовуючи духовку або мікроволновку протягом 15 – 20 хвилин при температурі 60 -70 градусів. Продуктова шафа вимивається теплим мильним розчином і чистою водою. Пази і щілини промащуються столовим оцтом, що допоможе позбутися від кухонного молі. До повного висихання дверцят шафи тримайте відкритими.

Особливістю вовняної молі є її здатність до розмноження протягом усього року. Її улюбленою стравою є вовна і повсть, хутро і натуральний оксамит, пір’я і палітурки книг. У пошуках здобичі гусениці здатні прогризати синтетичні тканини та поліетиленові пакети. Їм не страшні тридцятиденне голодування і пониження температури до нульової позначки. Живе така міль до двох років.

Її слабке місце – свіже повітря і яскраві сонячні промені. Тому речі, які носяться часто, довше зберігаються від молі. Об’єкт нападу – зимові речі. Як правило, гусениця молі починає трапезу з спітнілих і брудних плям, поїдаючи заодно і тканину. Тому рекомендується перед зберіганням зимового одягу ретельно його почистити, а потім помістити в поліетиленові пакети або в чохли з щільного паперу, помістивши туди антимольний препарат.

Яйця молі не дуже міцно прикріплюються до волокон хутра або тканини, тому можна перед упаковкою струсити речі, щоб позбутися від личинок молі. Речі, уражені міллю, рекомендується обробити препаратами, виготовленими на основі дихлофоса.

Антимольні препарати випускаються, як правило, у формі таблеток, спреїв, секцій і пластин. Найпоширенішими є таблетки зі сплаву нафталіну і камфори. Так як важкі пари камфори і нафталіну опускаються вниз, таблетки рекомендується розміщувати у верхній частині. Пластини без запаху здатні знищувати личинки та дорослу моль і відлякувати шкіроїдів і килимових жучків.

Самим сучасним препаратом є секції від молі з запахом лаванди, ромашки або мандарина. Перед розміщенням слід зняти захисний скотч. Однієї секції досить на 0,5 куб. метра на строк від 4-х до 6-ти місяців.

 

Читайте також

Вибираємо постільну білизну з сатину

Сатин як матеріал відноситься до одного з найкрасивіших, дуже міцних і приємних на дотик текстілей, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *