Головна / Вода і каналізація / Як полагодити водопровідний кран, що протікає у ванній і на кухні

Як полагодити водопровідний кран, що протікає у ванній і на кухні

Як полагодити водопровідний кранЩоб полагодити кран на кухні зовсім не потрібно викликати сантехніка ЖЕУ. Незважаючи на те, що в даний час у побуті застосовується безліч конструкцій водопровідних кранів, кожен з них можна полагодити самостійно без особливих зусиль. Слід лише знати особливості їх конструкцій – де і що відкрутити.

Крім того, необхідно знати де перекривається вода, щоб за час ремонту крана не затопити квартиру. Все сучасне різноманіття вживаних кранів можна об’єднати в чотири групи: кульові, дискові, притискні і муфтові.

Конструктивно водопровідні крани кульові виконані у вигляді круглого фланця з одним важелем, що повертається вправо – вліво і вгору – вниз. Під фланцем розташовується куполоподібна кришка, а ручка кріпиться до корпусу крана посадковим гвинтом. Вода перекривається металевим або пластиковим шаром (звідси і назва – кульовий кран). Найпростіше лагодження крана полягає в регулюванні спеціального кільця, розташованого під ручкою. Перед тим як полагодити кран слід зняти ручку і затягнути кільце.

Потім після установки на місце ручки перевірити кран. Якщо протікання не усунуто, слід розібрати кран для заміни деталей, що вийшли з ладу. Для цього пасатижами відвертаємо кришку і розбираємо кран. Виймаємо копір і прокладку пружину, а потім кулю, що обертається. Користуючись викруткою, виймаємо клапанне сідло і пружини. Потім знімаємо верхній гусак, покрутивши його навколо осі. Міняємо зіпсовану деталь і збираемо кран в зворотному порядку.

Щоб полагодити протікаючий кран притискного типу необхідно розібрати кран, знявши ручки, а потім арматурний ковпак. Викручуємо втулку з штоком. Як правило, протікання буває через протирання прокладки штока. Міняємо прокладку, змащуємо термостійким мастилом шток і збираємо кран. Лагодження крана з картриджем власне полягає в заміні самого картриджа.

Щоб полагодити водопровідний кран дискового типу або кран з патроном (як його ще називають), слід зняти вказівний ковпачок. Потім вивертаємо захований під ковпачком гвинт і знімаємо ручку крана. Після цього вивертаємо настановний гвинт і видаляємо вставку ручки. Відвертаємо і знімаємо кришку корпусу. Потім знімаємо картридж, попередньо вивернувши відповідні кріпильні гвинти. Міняємо картридж і збираємо кран в зворотній послідовності.

Щоб полагодити кран у ванній муфтового типу знімаємо вказівний ковпачок і вивертаємо гвинт. Після цього піднімаємо вгору важіль і знімаємо ручку крана. Потім плоскогубцями знімаємо з корпусу крана фіксуючу гайку. Витягаємо фіксатор картриджа у вигляді плоскої дужки і виймаємо картридж. Після зміни картриджа встановлюємо фіксатор і закручуємо гвинт. Слід також стягнути гусак і замінити ущільнюючі кільця.

Поряд з цими кранами ще досить часто використовуються і вентильні крани старої конструкції. Як правило, протікання такого крана буває із-за зносу прокладки клапана. Для заміни прокладки слід відкрутити вентильну голівку. Для цього знадобиться розвідний ключ. Потім міняємо прокладку і вкручуємо голівку на місце.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *