Головна / Оздоблювальні роботи / Як пофарбувати стіну (цегляну, оштукатурену, з гіпсокартону) в квартирі водоемульсійною фарбою

Як пофарбувати стіну (цегляну, оштукатурену, з гіпсокартону) в квартирі водоемульсійною фарбою

Як пофарбувати стіну водоемульсійною фарбоюФарбування стін у квартирі в даний час використовується дуже рідко, але, тим не менш, як і будь-який інший вид ремонту вимагає попередньої підготовки. Перед тим як пофарбувати стіни в квартирі необхідно підготувати поверхню стіни під фарбування. Підготовка передбачає як вирівнювання, шпаклювання, грунтування стін, так і підбір відповідної фарби та інструменту.

В залежності від матеріалу стіни відрізняються і способи обробки поверхні. Зокрема, перед тим як пофарбувати стіни з гіпсокартону необхідно в першу чергу ретельно обробити шви між листами гіпсокартону. Крім того, слід врахувати, що для фарбування рекомендується використовувати виключно матові фарби.

Блискучі фарби будуть відсвічувати поверхню гіпсокартону, підкреслюючи наявні дефекти. Приховати дефекти також допоможе фарба світлих тонів. Для фарбування вибирається будь-яка фарба на основі ПВА. Водоемульсійні фарби не підійдуть, так як при вологому прибиранні будуть змиватися.

Оштукатурені стіни вимагають особливої уваги до підготовки поверхні. Що ж робити перед тим як пофарбувати оштукатурену стіну? Як правило, на оштукатурених стінах з часом з’являється безліч дрібних тріщин, так і якість оштукатурювання в будинках старої споруди бажає бути кращим. Вирівнювання глибоких недоліків поверхні слід виконувати з застосуванням цементно-піщаного розчину. У кращому випадку достатньо простої шпаклівки.

Як пофарбувати стіну водоемульсійною фарбою

Слід зауважити, що підготовка поверхні перед фарбуванням повинна проводитися більш ретельно, ніж перед поклейкою шпалер. Після шпаклівки необхідно поверхню стіни прогрунтувати грунтовкою глибокого проникнення. В іншому випадку штукатурка вбиратиме фарбу, що вимагає нанесення декількох шарів фарби і відповідно додаткові витрати.

Перед нанесенням основного шару рекомендується нанести шар ґрунтувальної фарби.

Щоб пофарбувати цегляну стіну також слід провести досить ретельну підготовку. Погодьтеся, сама по собі цегла також є гарним матеріалом, який не вимагає додаткового декорування. Однак таке твердження годиться тільки для зовнішніх стін. Цегляні стіни всередині приміщення все ж бажано пофарбувати, як для більш-менш пристойного вигляду, так і для вологонепроникності і додаткової міцності.

Перш за все, перед фарбуванням цегляної стіни їй потрібно надати однорідну структуру. В іншому випадку фарба стече, просочиться через тріщини або потріскається з часом, особливо якщо фарбувати в кілька шарів.

Попередньо оглянувши цегельну кладку також необхідно звернути увагу на плями вапняного вицвіту. По-перше, фарба в цих місцях буде гірше триматися. По-друге, такі плями свідчать про попаданні води на стіну. Вапняні плями видаляються спеціальними миючими засобами. Дрібні тріщини на цеглинах і шви кладки слід обробити тонким шаром шпаклівки.

Щоб пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою, процес підготовки поверхні залишається колишнім. Єдино на що необхідно звернути увагу, так це на можливість змивання фарби при вологому прибиранні.

 

Читайте також

Інструкція з укладання ламінату: основні нюанси

Ламінат відноситься до числа найпопулярніших підлогових покриттів. Це обумовлено не тільки його високими декоративними якостями і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *