Головна / Побутова техніка / Як почистити праску від накипу всередині і очистити підошву праски від нагару

Як почистити праску від накипу всередині і очистити підошву праски від нагару

Як почистити праскуКожна жінка стикалася у своєму житті з такою проблемою, як наліт на прасці, а деякі взагалі думають про те, як почистити праску досить-таки часто. І хоча сучасні праски зазвичай оснащені спеціальною підошвою, яка повинна очищати себе сама, деколи все ж праска забруднюється як зовні, так і всередині.

На жаль, в магазинах продають не так багато засобів, за допомогою яких можна почистити підошву праски, так що доводиться самим вживати необхідні заходи, щоб праска завжди залишалася чистою.

Але для початку потрібно сказати, що праска зазвичай у чистою у тієї господині, яка заздалегідь подбала про її чистоту. Не потрібно нехтувати профілактикою нальоту на Вашій прасці.

Для цього потрібно час від часу брати м’яку ганчірочку і протріть нею праску. Це дозволить як можна довше тримати її чистою. Але якщо все ж підошва забруднилася, то її не так вже і складно привести в первозданний стан.

Розглянемо деякі способи

Почистити праску від нагару можна за допомогою спеціального олівця, який продається в самих звичайних господарських магазинах. Чистити їм зовсім нескладно. Потрібно лише нагріти, змастити і стерти весь цей бруд м’якою бавовняною ганчіркою, яка напевно знайдеться у кожної господині в будинку.

  • Для приклеївшийся синтетичної матерії відмінно підійде засіб для зняття лаку, в цьому випадку бажано, з ацетоном.
  • А якщо Ви не хочете використовувати якусь хімію, то є сенс навчитися чистити підошву праски за допомогою солі. Для цього візьміть сіль, пересипте її на папір, потім нагрійте праску на максимум і тріть її підошву об сіль. Весь бруд піде відразу ж.
  • На жаль, не всі ми досвідчені і деколи виходить, що підошва праски виявляється вся пронизана вибоїнами і подряпинами. Тоді на допомогу прийде старий добрий парафін, за допомогою якого можна не тільки відновити поверхню, але і зробити її красивою, гладкою і рівною. Для цього змішайте сіль з парафіном, покладіть на папір і поводіть по ньому  праскою . Поверхня відразу ж стане красивою і рівною.
  • Ще одним способом, який допоможе при забрудненні підошви, є нагрівання праски та її протирання перекисом водню, а після прасування тієї ж бавовняної ганчірки, бруду не залишиться! Трохи складніше буває почистити праску від накипу, так як він зазвичай з’являється в дірочках, з яких виходить пара і дуже важко відчищається через свою важкодоступність. Для цього існує спосіб занурення підошви в оцет, а потім її нагрівання. Те ж саме можна зробити і з лимонною кислотою.
Другий спосіб все ж трохи безпечніше, так як, пройшовши очищення за допомогою оцту, можна надихатися шкідливих випарів і тільки заробити собі більше проблем, на цей раз вже не з праскою, а з власним здоров’ям.

Ось тільки після того, як Ви очистите праску від накипу за допомогою лимонної кислоти, включивши пар, знадобиться почистити праску всередині. Це просто. Тут треба тільки чиста вода і терпіння. Пропустіть через резервуар для води чисту воду 2-3, а може трохи більше разів і Ви позбавитеся від цієї проблеми.

Неважливо, який спосіб Ви виберете. Спробуйте кілька, але тільки пам’ятайте, що краще всього проводити профілактику вчасно і не допускати появи серйозних проблем з очищенням праски.
 

Читайте також

Який вибрати депілятор

Як правильно вибрати депілятор. Який вибрати депілятор

Правильно вибрати депілятор – справа досить складна. Щоб цим приладом можна було користуватися постійно, при …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *